Паралімпійські ігри в Токіо: підсумки 31 серпня

Українські паралімпійці в сьомий день змагань завоювали 3 золоті, 6 срібних і 4 бронзові нагороди.

Максим Коваль виграв змагання з метання ядра. Максим Крипак і Єлизавета Мерешко встановили світові рекорди в плаванні.

Інформатор підбиває підсумки змагань 31 серпня.

У вівторок, 31 серпня, на Паралімпійських іграх у Токіо розіграли 58 комплектів медалей.

Єгор Дементьєв у шосейній велогонці на 32 кілометри з роздільним стартом у класі С5 завоював срібну медаль. Українець проїхав дистанцію за 43:19,11, відставши від переможця на 32 секунди.

У змаганнях із легкої атлетики збірна України також не залишилася без медалей. У бігу на 400 метрів срібну медаль завоювала Оксана Ботурчук (клас Т12). Також срібні медалі взяли Юлія Шуляр (400 метрів, клас Т20) і Наталія Кобзар (400 метрів, клас Т37).

У змаганнях зі штовхання ядра (клас F20) українці Максим Коваль і Олександр Яровий показали другий і третій результат. Однак судді переглянули результати змагань. Малазієць Мухаммад Зіяд Золкефлі порушив правила, прибувши із запізненням у кімнату очікування перед стартом змагань. Результат малазійського спортсмена анулювали й українські спортсмени отримали золоту та срібну нагороди.

За сформованою на Паралімпіаді-2020 традиції, українських уболівальників порадували плавці. Андрій Трусов на дистанції 50 метрів вільним стилем (клас S7) став переможцем запливу, а Євген Богодайко посів третє місце. Також бронзову медаль отримав Василь Крайник у запливі на 200 метрів комплексом (клас SM14). Максим Веракса завоював «срібло» на дистанції 100 метрів вільним стилем (клас S12).

На дистанції 100 метрів батерфляєм (клас S10) Максим Крипак виграв змагання зі світовим рекордом. Єлизавета Мерешко (клас S6) на дистанції 100 метрів вільним стилем змагалася із суперницями з класу S7. Українка фінішувала третьою, при цьому встановивши світовий рекорд для свого класу. Аналогічний із Мерешко результат показала китайська спортсменка й також отримала бронзову медаль.

Завершувала програму дня змішана естафета 4х100 метрів вільним стилем. Збірна України в складі Марини Піддубної, Максима Веракса, Анни Стеценко й Кирила Гаращенко взяла «бронзу».

У настільному тенісі почалися командні змагання. Чоловіча команда України (клас 9-10) у матчі 1/8 фіналу обіграла Італію, а у чвертьфіналі виграла в Польщі. Чоловіча команда (клас 3) у матчі за вихід до півфіналу програла Чехії.

Після сьомого дня змагань на рахунку збірної України 67 медалей: 15 золотих, 33 срібних, 19 бронзових.

Раніше Інформатор повідомляв про хід матчів шостого туру УПЛ, а також про підсумки змагань Паралімпіади в Токіо, що відбулися 30 серпня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.