Палестинці штурмують склади ООН з гуманітаркою та розбирають всю допомогу

Люди хапають найнеобхідніші речі для виживання та їжу, зокрема, мішки з борошном

Палестинці
Палестинці обкрадають склади ООН з гуманітаркою. Фото: Reuters

У неділю, 29 жовтня, тисячі жителів Сектора Гази увірвалось на склади та розподільчі центри Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (БАПОР). Вони призначались для допомоги палестинським біженцям. Люди захопили борошно та основні предмети першої необхідності.

Про це повідомляє британське агентство новин Reuters. За даними журналістів, постачання гуманітарної допомоги до Сектора Гази перестало йти після початку військових дій на території Ізраїлю, коли армія країна почала завдавати авіаудари на противагу агресивним діям ХАМАС 7 жовтня.

"Це тривожна ознака того, що громадський порядок починає руйнуватися після трьох тижнів війни і жорсткої облоги Сектора Гази", - йдеться в заяві БАПОР.

ООН тримала склади в місті анклаву під назвою Дейр-аль-Балах. Там волонтери зберігають вантажі з гуманітарних конвоїв, що прямують до Сектора Гази з Єгипту.

"Припаси на ринку закінчуються, а гуманітарної допомоги, що надходить у Сектор Гази на вантажівках з Єгипту, недостатньо. Нинішня система доставлення гуманітарних конвоїв у Газу "приречена на провал", - розповіли в організації.

Зазначається, що потреби людей зараз є доволі великими, адже в містах немає водопостачання, газопостачання та інших першочергових благ. Тому щоб виживати необхідно брати цю допомогу. Однак, вона не є достатньою аби забезпечити потреби всіх палестинців.

БАПОР офіційно заявив, що зараз вони не можуть допомагати через авіаудари Ізраїлю. За їх свідченням, це навіть вбило 50 працівників організації. Рух вантажівок є складним та обмеженим. Також ця місія ООН знаходиться під загрозою через брак фінансування.

 Конфлікт між ООН та Ізраїлем

Резолюцією Радбезу ООН № 242 від 22 листопада 1967 року Ізраїль було визнано державою окупантом, яка перемогла у Шестиденній війні того ж самого року. Цей документ передбачав створення 2 держав: палестинської та єврейської і вивід ізраїльських військ з даних територій. У резолюції Ради Безпеки ООН № 2334, яка була прийнята на 7853-му засіданні 23 грудня 2016 року йдеться про те, що міжнародна спільнота засуджує створення ізраїльських поселень на територіях Палестини, яку Ізраїль привласнив унаслідок Шестиденної війни.

Ізраїль не погоджується з цими рішеннями, і вважає, що він нічого не порушував, тому конфлікт з ООН виник ще у минулому столітті. Однак, 27 жовтня, Генеральна Асамблея ООН засідала та ухвалила резолюцію, яка закликає до "негайного гуманітарного перемир'я" у Секторі Гази. Також спільнота закликає припинити вогонь між сторонами та звільнити всіх заручників, а також доставити гуманітарну допомогу до Сектора Гази. Фактично, було заявлено про необхідність в замороженні конфлікту. 

Документ підтримало 120 країн. Проголосувало проти 14 країн: США, Австрія, Хорватія, Чехія, Угорщина та Ізраїль. Утрималось – 45 країн. Серед них є Україна, Австралія, Канада, Данія, Німеччина, Італія, Японія, Швеція, Велика Британія.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш під час засідання Ради безпеки ООН 24 жовтня, зробив скандальну заяву, що напад ХАМАС став наслідком ізраїльської окупації, будівництва поселень на території Палестини, економічної блокади та руйнування будинків. Він також підтримав тезу, що Ізраїль порушує норми міжнародного права під час самозахисту від нападників ХАМАС та закликав до припинення вогню. В Ізраїлі відповіли чиновнику та заявили, що він відірваний від реальності, а його заява - це виправдання терору. Представники країни в ООН закликають його подати у відставку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube