В ООН вимагають негайного припинення вогню у секторі Гази: ухвалено відповідну резолюцію

Резолюцію Генасамблеї ООН підтримало 120 країн світу

Генасамблея ООН
Окрім припинення вогню вимагають звільнення всіх заручників

Генеральна Асамблея ООН під час засідання у п'ятницю, 27 жовтня, ухвалила резолюцію, яка закликає до "негайного гуманітарного перемир'я" у Секторі Гази. Цей документ також вимагає припинення вогню, звільнення всіх заручників та захисту мирних жителів. Він передбачає і забезпечення доставки гуманітарної допомоги до сектору.

Як повідомляє видання Times of Israel, на голосуванні були присутні 159 країн світу. Документ, поданий Йорданією, підтримало 120. Проголосувало проти 14 країн, серед них США, Австрія, Хорватія, Чехія, Угорщина та Ізраїль. Утрималось – 45 країн. У їх числі Україна, Австралія, Канада, Данія, Німеччина, Італія, Японія, Швеція, Велика Британія.

В ООН вимагають негайного припинення вогню у секторі Гази: відповідну резолюцію ухвалено 1

У виданні зазначили, що Канада просила додати до резолюції ООН слова осуду дій бойовиків ХАМАС. Проте згадки про терористичне угруповання у ній не було через брак голосів. 

Реакція Ізраїлю на резолюцію

В Ізраїлі не згодні з закликом Генасамблеї ООН. Міністр зовнішніх справ країни Елі Коен заявив, що "цей день увійде в історію, як день ганьби" черед дії ООН. За його словами, організація вчергове показала, що є нелегітимною.

"Сьогоднішній день увійде в історію як день ганьби. Ми всі стали свідками того, що ООН більше не містить у собі жодної краплі легітимності або релевантності. Цю організацію було засновано після Голокосту з метою запобігати звірствам, а те видовище, яке ми зараз спостерігали, не залишає сумнівів у тому, що ООН прихильна, як це не сумно, як це не трагічно, до того, щоб не запобігати звірствам, а гарантувати, що вони продовжуватимуться", – сказав Елі Коен.

Міністр додав, що зараз Ізраїль переживає "чи не найбільшу різанину євреїв з часів Голокосту", при цьому ООН просить зупинитись й дозволити терористам надалі вбивати мирних мешканців. 

В Україні прокоментували схвалення резолюції

МЗС України наголосило, що підтверджує свою позицію щодо засудження ракетних обстрілів та нападів озброєних угруповань ХАМАС проти населення Ізраїлю. Стосується це й взяття заручників. Усе це призвело до ескалації та гуманітарних страждань населення Ізраїлю та Палестини.

"Шкодуємо, що внесена делегацією Канади разом із більш ніж двома десятками держав-членів ООН пропозиція щодо засудження таких терористичних дій ХАМАС та заклику щодо звільнення заручників не увійшла до остаточного тексту резолюції. Україна стала співавтором згаданої поправки та розглядала її як один з основних елементів документа Генеральної Асамблеї", – зазначили у відомстві.

Проте заклик щодо забезпечення негайного, повного, постійного, безпечного і безперешкодного доступу всіх гуманітарних організацій, а також створення гуманітарних коридорів та здійснення інших ініціатив для сприяння наданню допомоги цивільному населенню Україна підтримує. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube