У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Фіолет - Різдвяна
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Гусак чи качка, ось у чому питання: різдвяний стіл по-данськи
На приготування цієї різдвяної страви – справжньої окраси святкового столу – у вас піде близько двох годин. На підготовку піде 10 хвилин, на приготування – година 40 хвилин, та страві слід відпочити ще 10 хвилин.
Падіння Шахедів у Румунії: парламент викликав міністра оборони на килим, президента Йоганніса теж лають
Опозиція хоче з'ясувати, чому досі не ухвалені закони, що дозволяють збивати дрони
Румунські парламентарі незадоволені інцидентами з російськими Шахедами, які вільно залітають у повітряний простір країни. Роздратування опозиції викликає факт, що ні міноборони країни, ні парламентська більшість не запропонували змін до законодавства, щоб дозволити знищення дронів.А про необхідність такого законопроєкту йшлося ще сім місяців тому.
10 вересня Agerpres повідомило, що парламент викликав міністра оборони Анхеля Тілвара на "урядову годину", щоб поставити йому запитання стосовно конкретних заходів щодо захисту повітряного простору Румунії від вторгнень Росії. Запрошення надіслано на 8 жовтня.
"Через 210 днів після публічного звернення начальника штабу оборони змінити законодавство, щоб румунські військові могли збивати безпілотники, які увійшли в повітряний простір Румунії, міністерство оборони не виступило з якоюсь пропозицією щодо поправок до законодавства", - вказано у заяві депутатів USR (партії "Союз порятунку Румунії").
Лідер депутатів USR Йонуц Моштяну підкреслює, що коаліція більшості має голоси для зміни законів, "але вони воліють дозволяти російським дронам вторгатися на територію Румунії, тоді як жителі Тулчі та інших прикордонних районів зазнають бомбардування". Моштяну просить міністра оборони дати "термінові роз'яснення" щодо поточного стану необхідного законодавства та альтернативних заходів без закону. З критикою уряду та керівництва парламенту виступила ще низка депутатів.
Лідерка USR Елена Ласконі також закликала президента Клауса Йоганніса і прем'єра Марчела Чолаку пояснити заліт російських безпілотників на територію країни минулими вихідними, повідомило видання Euractiv.
"Навесні глава армії попросив нас внести зміни до законодавства, щоб ми могли збивати безпілотники, які заходять на нашу територію. Пане Чолаку, ви контролюєте 60% парламенту – чи збираєтеся ви щось з цим робити? Чи має що сказати генерал Чуке (голова Сенату Румунії Ніколає Чуке - ред.), чи його змушує мовчати його бос, Клаус Йоганніс?", – додала вона.
Що Румунія збирається робити з Шахедами на практиці
Голова Сенату Румунії Ніколає Чуке висловив думку, що Румунія має укласти протокол з Україною, щоб російські безпілотники, які проникають у повітряний простір Румунії, "можна було вразити системами протиповітряної оборони", повідомляло Agerpres 9 вересня.
Чуке зазначив, що, хоча жодної трагедії не сталося під час попадання безпілотника на територію країни 8 вересня, "абсолютно потрібно" мати таку угоду і погоджені процедури, як з боку Румунії, так і з боку України.
За даними Reuters, румунські законодавці все ж планують розглянути на поточній сесії законопроєкт, який дозволяє Румунії збивати безпілотники, котрі вторгаються в повітряний простір країни в мирний час. "Европейська правда" зазначає, що на засіданні сенатського комітету, який збереться в середу, 11 вересня, будуть присутні представники Міністерства національної оборони Румунії. Однією із тем зустрічі буде аналіз змін до законодавства, які дозволять військовим знищувати безпілотники, які входять на румунську територію.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заперечив бездіяльність влади через порушення повітряного простору російським дроном 8 вересня. Він назвав інцидент провокацією.
За словами Чолаку, Румунія відреагувала на порушення повітряного простору в режимі реального часу і стежила за ситуацією за допомогою винищувачів F-16. Він додав, що румунська сторона не була зобов'язана вживати заходів - але якби військові зрозуміли, що дрон не просто заблукав, а летить по цілі в Румунії, то відреагували б по-іншому.
9 вересня у Румунії виявили уламки російського Шахеда, котрий засікли над територією країни 8 вересня. Дрон впав поблизу населеного пункту Періправа повіту Тулча. Фрагменти безпілотника відправили на експертизу.
У Румунії запущений РФ безпілотник виявився не вперше. 25 липня Міністерство національної оборони (МНО) Румунії повідомило про виявлення уламків дрону-камікадзе типу "шахед" поблизу села Плауру в Тулчі. Цей інцидент стався після нічних атак Росії на українську інфраструктуру на березі Дунаю. У відповідь на це румунські винищувачі та фінські літаки F-18 здійснювали моніторинг повітряного простору.
У Румунії в ніч на 24 липня оголошували повітряну тривогу через наближення дронів до кордону. Місцеві жителі також повідомляли про звуки вибухів. Це були російські "шахеди", які атакували Ізмаїльський район Одещини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.