Падіння грандів, підйом Ворскли та чудо Руха. Огляд 4-го туру УПЛ

Початок нового сезону в УПЛ виходить вкрай цікавим

Шахтар вдруге зіграв внічию за 4 тури
Динамо вперше в сезоні втратили очки

В цьому турі у нас було все: купа червоних карток, невдачі лідерів та продовження вдалих серій. І схоже, вперше за довгий час після 4-х турів ми можемо констатувати цікавий старт розіграшу. Інформатор згадує спекотний уік-енд

ЛНЗ 1:2 Полісся

Тур традиційно починався з п'ятниці. Перший матч - дербі новачків. Запам'ятався матч Шаповалом - в нього перша картка у першому таймі і друга - у другому. Як наслідок - Полісся залишилося в меншості. Проте ЛНЗ протягом гри і до видалення, і після була непомітною командою. Їм вдалося втримати ворота сухими лише 50 хвилин.

Перевага житомирян реалізувалася в гол після удару Аріелсона. 18-річний новачок Полісся відзначився у першому ж матчі прицільним ударом в нижній кут. Робота у голкіпера Бойка з'явилася тільки у другому таймі - з'явилися більш прицільні удари у ствір. Але житомиряни знайшли другий гол - подачу Козака закрив Кушніренко. Черкащанам третьою атакою по воротах змогли пробити захист суперника, але один гол так і не вплинув на результат. 2:1 - третя поспіль перемога житомирян в очних матчах проти ЛНЗ.

Зоря 0:0 Олександрія

Поки найнудніший матч у цьогорічній УПЛ. Топові колишнього сезону команди, зараз розійшлися майже без моментів. Єдиний гострий момент у першому таймі - гостра атака Олександрії на другій хвилині. Але, на цьому все. Далі можна одразу вмикати другий тайм.

Мічін і Герреро у Зорі могли рятувати положення, але їх ударам не вистачило влучності. Натомість Олександрія мала реальну гольову можливість: Плакса на добиванні готував таку гармату, що навіть рефері тікав з усіх ніг. Прицільний удар по центру з відскоком від газону просто перед голкіпером, але Турбаєвський з ним не без проблем впорався. І на цьому небезпечні моменти завершилися.

Нульова нічия - і перед матчем проти Славії виникає чимало питань до настрою Зорі на гарний результат.

Верес 1:2 Ворскла

Жахливий старт чемпіонату від обох команд. І якщо Вересу ще якось вдалося вирвати нічию проти Шахтаря у тому скандальному матчі, то Ворскла програла два стартові матчі. Зрізки та рикошети переслідують полтавчан вже кілька ігор поспіль - і в цьому матчі без них не минулося. Вперше за довгий час це був корисний рикошет - автогол Кучерова.

Подвоїли свою перевагу гості вже за кілька хвилин - Юрченко був першим на добиванні. Верес швидко повернувся у гру. Точніше, зробила це сама Ворскла. Цей гол - театр абсурдних дій у захисті та непорозуміння воротаря і польових гравців. Але, більше голів у матчі не буде. Футболу також. Обмаль моментів, проте вдосталь карток. Майже всі назбирала також Ворскла. У другому таймі запам'яталася червона для Марусича: форвард пішов у боротьбу з воротарем, але не корпусом а ногою в голову.

Верес програв вже втретє за сезон

Пряме видалення, яке напевне розтягнеться не на один матч. Півзахисник Вереса Шарай сказав, що його команда грала краще, але м'яч не йшов у ворота. Так і є - на 94-й Гайдучик замкнув простріл, але на повторі підтвердили офсайд. 2:1 - вже третя поразка в чемпіонаті та чергова червона у Вереса. Полтава бере перші три очки, а рівняни готуються до матчу Кубку України проти Епіцентру.

Металіст-1925 1:0 Минай

Дуже полярна гра, де перший тайм насичений подіями, ніби це був фінал. Це була боротьба за володіння, пошук простору для атак, гра на помилках суперника. Голкіпери постійно були в тонусі: Русин мав найкращу нагоду у харків'ян, коли пробив крученим ударом, а Минай міг 100% відзначитися Панасенко. Він мав стати перевагою гостей, але через травму залишив поле вже на початку гри. Другий тайм - відсутність майже всіх загроз.

На 45 хвилин - один єдиний удар по воротах, і той гольовий. Русин, як і на початку гри, змістився у центр та пробив. Бандура не зафіксував м'яч і Дмитренко перший зреагував на відскок. Спрацювала заміна, він тільки-но з'явився на полі. Далі Металіст-1925 грав на втримання, Минай мав моменти, але як зазначив тренер Шаран "гра в атаці була жахливою". Харківська команда нарешті перериває серію без перемог, а от Минай і далі колекціонує втрати очок.

Рух 1:1 Колос

Ще в минулому сезоні ми б назвали це матчем середняків. Але на поле вийшли лідер УПЛ Рух та його переслідувач Колос. І це був матч зі значною кількістю моментів. На двох у команд 11 ударів у площину. Кращі гравці цього матчу - воротарі. Вони надійно захищалися там, де те вже здавалося буде гол - по два сейви на кожного за 20 хвилин. Першим розблокувати непробивне закляття вдалося Цурікову, який головою переправив м'яча у ворота після подачі Оріховського.

Рух, попри втрату очок, залишається лідером УПЛ

На другий тайм команди виходили з тим же бойовим настроєм. І з бажанням зібрати усі особисті нагороди. Розкішний обвідний удар зі штрафного вдався Соломон-Отабору, та голкіпер Колоса впорався зі складним моментом. От тільки Слюбика через хвилину вже ніхто не закрив - і рахунок знову нічийний. Рух мав можливість вирвати перемогу коли в контратаку вибігав Климчук. Але Золотов жорстко зрізав його - пряма червона. Схоже, в еліті України сформувалися два потужні андердоги. Колос створює сенсацію цього чемпіонату. Але, як покажуть наступні матчі, Рух і надалі залишиться лідером таблиці.

СК Дніпро-1 1:2 Оболонь

Перша сенсація туру - вольова перемога Оболоні. Після складних та безхарактерних ігор у єврокубках, Дніпро-1 несе цей настрій і далі. В очі кидався поганий вибір комплектів ігрової форми в обох команд: з трансляції зрозуміти, хто де біжить було дуже складно. Першим вдалося забити саме дніпрянам: пенальті із питанням, але удар з позначки призначили і його реалізував Пихальонок. Це був єдиний удар у ствір воріт від господарів на всю гру. Пивовари підготували гол з роздягальні - закидання на правий фланг Краснопіра ефектним ударом з льоту замкнув Тарануха. Кінарейкін, який був одним з кращих у Лізі Європи, у цьому випадку без абсолютно безсилий.

Чергова поразка Дніпра-1 коштувала місця тренера Кучеру

Другий гол Оболонь забила дуже легко: розрізні паси між лініями, впевнене просування до воріт. Груша пасом знаходить абсолютно забутого всіма Краснопіра: тепер він вже був останнім перед воротарем і легко переграв воротаря. Поки що Дніпро-1 не претендує ані на групу єврокубків, ані на медалі чемпіонату. І логічним завершенням саги стала відставка Кучера. Він пішов з посади тренера одразу після матчу.

Чорноморець 3:2 Динамо

На другу, не менш приголомшливу сенсацію, претендує і Чорноморець - вдома вони розбили київське Динамо. Перша пожежа у штрафному майданчику столичного клубу призвела до голу: Авагімян знайшов порядок у тому хаосі та пробив чітко під штангу. Рикошетом м'я залітає у ворота. Динамо мало змогу вирівняти становище ще у першому таймі - але прохід Шапаренка виявився невдалим. Але все вдалося у другому таймі - широка атака, де Ярмоленко залишився без опіки і легко пробив голкіпера з лівої. Чорноморець знову вирвався вперед. Сирота і Дячук в'яло зреагували на вибивання від воріт, пропустили м'яч до штрафної, де Штогрин з другої спроби переграв Бущана.

Захист Динамо продовжує дарувати яскраві результати в чемпіонаті

Потім почалося щось неймовірне: Динамо вдався другий гол. Ванат вибігав у контратаку та забрав на себе увагу захисників. Цього разу вони загубили вже Сидорчука: той так само легко отримав м'яч і пробив Шевченка. Ієде, який вийшов на заміну в Чорноморця, побіг вирішувати ситуацію. Спочатку нігерієць мав чудову нагоду пробити після сольного проходу, а потім його грубо притримав все той же Сирота. Друга жовта - і на останні 10 хвилин кияни лишаються в меншості. А Ієде своє слово все ж сказав. 90-та хвилина, у два паси м'яч від захисту дістався Шпорна, який виходить один на один. Але у програшній ситуації він приймає чудове рішення та віддає пас на іншого нападника. 3:2 на останніх хвилинах - і розкішна перемога Чорноморця на домашньому стадіоні. Вперше в цьому сезоні Динамо втрачає очки.

Кривбас 3:3 Шахтар

Ну і завершальним трилером туру стала перестрілка емоціями та голами від Кривбасу і Шахтаря. Коли вже на 19-й хвилині гірники лідирували 0:2 після голів Кащука та Криськіва, здалося, що результат зрозумілий і можна вимикати. Але, Хомченовський думав інакше - Дібанго у двобої протиснув Гочолейшвілі та викотив на півзахисника, який відправив м'яча у дальній від Різника кут. Пристрасті зростали і під кінець тайму вилілися в ще одну феєрію. Груба помилка Кліщука, масований пресинг Шахтаря та другий гол Криськіва майже у порожні. Але минає хвилина - забігання лівим флангом, Дібанго прострілює у штрафну, де замикає Кожушко.

Шахтар вдруге за сезон втратив очки

Другий тайм на голи не багатий. Кривбасу вдалося зрівняти, коли атака другим темпом стала результативною для Бескоравайного, якому на другому поверсі не було рівних. Але що було далі... Побільшало грубої гри, бо при 3:3 команди почали змагатися за кожен м'яч та вигризати його не тільки стратегією, а й жорсткою грою. Першою жертвою став герой початку гри Хомченовський.  На його підняту ногу налетів Назарина. Рішення VAR - пряма червона. Тотальна рівність, яка стала слоганом цієї гри, повернулася вже за 10 хвилин - таку ж картку також після VAR отримує Бондаренко. Ну і трохи пізніше із другою жовтою пішов з поля і Чигринський. Перший повноцінний матч для нього завершився видаленням. А для нас - третьою цікавезною грою, де гранди були биті.

Нагадаємо, що раніше Інформатор повідомляв, як Шахтар в попередній грі ледве переміг Олександрію.

А також гірники звернулися до FIFA з вимогою дискваліфікувати Тете за перехід до Галатасарая.