Осінній призов-2020: коли призвуть до армії і який термін служби

Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 ніяк не вплине на процес призову

Осінній призов-2020: коли призвуть до армії і який термін служби

В Україні осінній призов до лав Збройних сил України стартує 1 жовтня і триватиме до 31 грудня включно.

Про це повідомляє Інформатор .

Хто підлягає призову

До призову підлягають хлопці у віці від 18 до 27 років, у яких немає будь-яких підстав для відстрочки (отримання освіти, стан здоров'я і т.п.). Громадяни у віці 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням.

Який термін несення служби в ЗСУ

Згідно статті 23 ЗУ «Про військовий обов'язок и військову службу», термін служби в армії становить:

  • 18 місяців - для призовників, які не мають вищої освіти;
  • 12 місяців - для призовників з академічним ступенем магістра.

У разі оголошення воєнного стану або мобілізації,строковики не підлягають звільненню у запас і продовжують служити до прийняття рішення про демобілізацію.

Відстрочка і звільнення від армії

Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов'язок и військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати призовники:

  • визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
  • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
  • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах:
  • виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
  • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

Уникнути призову та служби в армії у 2020 році можна при наявності також проблем зі здоров'ям:

Які штрафи передбачені в разі уникнення військової служби

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу - адміністративна і кримінальна. В якості адміністративного покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку зможе тягнути за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн), тоді як чинна редакція Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає за це штраф в розмірі від п'яти до семи НМДГ (від 85 до 199 грн). За повторне його вчинення протягом року може загрожувати штраф в 50-100 НМДГ(850-1700 грн) замість 10-15 НМДГ (тобто 170-255 грн).
  • Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, за пропозицією Президента, буде тягнути накладення штрафу на громадян від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн) і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн), а повторне - від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн) на громадян від трьохсот до п'ятисот НМДГ (від 5100 грн до 8500 грн) на посадових осіб.

Нагадаємо, Рада прийняла президентський законопроект про збільшення штрафів за ухилення від мобілізації.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube