Оригінальні хабарі: чиновниця за вирішення питання вимагала сертифікати на косметику та відпочинок, - прокуратура

За корупційну схему їй загрожує строк до 10 років

чиновниця за комп'ютером, дівчина з гарною дупою, готель у Туреччині, подарунковий сертифікат
Чиновниця готувалася отримати подарунків на 55 тис грн і вирушити на відпочинок, але хабар зірвався

На Тернопільщині посадовці органів місцевого самоврядування Кременецького району організували корупційну схему вимагання з підприємця грошових коштів та інших "подарунків". Чиновники хотіли отримувати від бізнесмена "бонуси" за те, що вони й так за посадою мають робити - за допомогу у розв'язуванні питань, що входять до їх компетенції, а саме – сприяння у безперешкодному веденні бізнесу. У такий спосіб хитрі чиновники отримували неправомірну вигоду.

Про це повідомляє у Facebook Тернопільська обласна прокуратура. Як там стверджують, серед іншого підприємець повинен був надати сотні літрів пального, сертифікат на відпочинок та грошові кошти для прийняття позитивного рішення міськради щодо зарахування вартості проведених підприємцем ремонтних робіт в орендованому приміщенні в рахунок орендної плати.

Серед підозрюваних у хабарництві виявилася одна чиновниця з оригінальним підходом. Їй підприємець мав підігнати сертифікат на відпочинок та подарунковий сертифікат мережі магазинів парфумерії та косметики Brocard. Сертифікат на 30 тис. грн на відпочинок вона взяти встигла, а з парфумерією не зрослося: 23 липня її затримали на гарячому під час отримання подарункового сертифіката Brocard на 25 тис. грн. 

Поліціянті затримали жінку у порядку ст. 208 КПК України. Їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Суд обрав чиновниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 240 тисяч гривень та виніс ухвалу про відсторонення від займаної посади на час досудового розслідування.

За любов до косметики та відпочинку чиновниці загрожує строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Наразі встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до вимагання коштів із місцевих підприємців.

Зокрема, 25 липня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, ще трьом особам – одному із заступників міського голови, старості однієї з громад та керівнику комунального підприємства, які також причетні до отримання грошових коштів від підприємця з використанням наданої їм влади чи службових повноважень. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів та відсторонення від посад.

Хабарництво в Україні 

В Україні хабарництво, на жаль, є поширеною проблемою. Нещодавно СБУ спільно з Офісом Генерального прокурора розгромила масштабну корупційну схему в Центральному апараті Державної митної служби. Затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника. Посадовці налагодили систематичний збір хабарів та фактично обклали регіональні митниці "даниною".

До цього у Сумах правоохоронні органи викрили двох депутатів обласної ради, які намагались підкупити керівника Сумської міської військової адміністрації. За 100 тисяч доларів чоловіки хотіли отримати дозвіл на розширення лікарні. Проте не склалося – під час передачі першого траншу грошей обидва були затримані.

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці затримали працівника ТЦК, який обіцяв за гроші не вручати повістку та видавати фейкові документи. Така опція з боку представника оцінювалася у 4 тисячі доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube