ООН "не знайшла" ознак геноциду українців через військову агресію росії

Деякі дії росіян в Україні вказують на можливість геноциду, але такими не є, вважає міжнародна комісія

Комісія вражена, але не дуже
Слідчі все ретельно вивчили, але вважають вчинки рашистів просто воєнними злочинами

Міжнародна незалежна комісія не знайшла потрібних доказів того, що росія здійснює геноцид українців. Є аспекти, що викликають питання, але з геноцидом це не пов’язано.

Про це 16 березня заявив глава комісії Ерік Месе на прес конференції, яку транслювали на сайті ООН. Комісія діяла під керівництвом ООН. За його словами, комісія відвідала 56 населених пунктів і опитала 348 жінок і 247 чоловіків. Слідчі вивчили місця руйнувань, поховань, тримання під вартою й катувань, а також залишки зброї й велику кількість документів.

"Ми не виявили, що в Україні був геноцид", – сказав Месе, додавши, що його команда і далі вивчає докази, і є "деякі аспекти, які можуть порушити питання" щодо ймовірного геноциду.

В оприлюдненому звіті комісія констатувала широкий спектр порушень міжнародного права з боку російських окупантів під час повномасштабного вторгнення, багато з яких є воєнними злочинами. До них відносять напади на цивільних осіб і об'єкти енергетичної інфраструктури, навмисні вбивства, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування й інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення й депортація дітей.

"Комісія була вражена масштабами руйнувань, які вона побачила під час своїх поїздок", – наголосили в комісії, заявивши, що атаки на енергетичну інфраструктуру України з 10 жовтня 2022 року також можна віднести до злочинів проти людяності.

Месе додав, що комісія рекомендує компетентним органам ретельно розслідувати всі злочини, скоєні росіянами в Україні, і притягнути винних до відповідальності як на національному, так і міжнародному рівні.

Злочини російських військових в Україні станом на жовтень 2022 року

Незалежна міжнародна комісія ООН, яка займається розслідуваннями подій в Україні, знайшла докази низки воєнних злочинів російської армії. Серед них - катування, зґвалтування, страти та інші страшні злочини окупантів. 

Комісія оприлюднила свій звіт 18 жовтня. Він складається з 17 сторінок. Висновки у ньому міжнародні фахівці зробили із подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. Збирання фактів провели наприкінці лютого та березні 2022 року. Зокрема, комісія відвідала 27 міст та селищ і опитала 191 потерпілого та свідків. Окрім цього, слідчі оглянули місця руйнувань, могил, місць увʼязнення та тортур, а також залишки зброї, ознайомилися з великою кількістю документів та звітів.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що на Київщині російські снайпери жорстоко знущалися над 4-річною дівчинкою та зґвалтували її матірКрім того, кожна дев’ята жінка з деокупованого села Київщини пережила сексуальне насильство з боку російських військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube