“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На це є кілька причин
Нерідко можна побачити, що в розпал спеки деякі відвідувачі літніх терас замість холодного лимонаду п'ють гарячий чай. До речі, традиція пити чай у спеку міцно прижилася в країнах Близького Сходу.
Інформатор розібрався, навіщо це роблять.
Є дві головні причини – гаряче розширює судини, а отже, швидше виводить тепло з організму. А друга - чай прекрасний засіб, щоби позбутися спраги.
Звичайно, перше, що спадає на думку в спеку - щось холодне, крижане, з льодом... Але вчені довели, що холодні напої не допомагають охолонути в спеку і здатні викликати хворобу горла. Коли крижаний напій потрапляє до розігрітої тканини гортані - він здатний спровокувати навіть ангіну, незважаючи на високі температури навколо.
Дослідники з Університету Оттави з'ясували, який напій ефективніше бореться з перегріванням: теплий чи прохолодний.
Учасники експерименту провели низку велосипедних заїздів, у процесі випиваючи воду різної температури – від крижаної в 1,5 градуса, до гарячої в 50 градусів за Цельсієм. Вчені відстежували динаміку температури тіла учасників за допомогою дев'яти термометрів.
Так їм вдалося з'ясувати, що тепле та гаряче пиття ефективніше бореться з перегрівом.
Професор Кембриджського університету Пітер Мак Нотон описав цей процес докладніше. Рецептори, розташовані у верхньому відділі травного тракту та відповідальні за гаряче, сигналізують мозку про те, що спекотно. Потім мозок запускає механізм охолодження організму шляхом виділення поту;
Людині на кілька хвилин стає спекотніше, але в цей момент запускається процес правильного кондиціювання. Коли виведений піт випаровується, людина почувається краще.
У разі, коли всередину організму потрапляє холодна вода, зменшується температура тіла й зупиняється потовиділення. Але такий ефект швидко минає, тому що розігрітий організм не вивів тепло.
Фахівці радять віддавати перевагу сортам із мінімальною термічною обробкою:
Гарячий чай у спеку не рекомендується тільки в закритому та задушливому приміщенні – це може спричинити перегрів.
Раніше Інформатор повідомляв, чому люди з амнезією не забувають мову й можуть говорити.
Крім того, ми розповідали, чому коти мурчать і топчуть лапками. Також ми розповідали, навіщо годинник переводить на зимовий та літній час. Також раніше йшлося про те, чому при опіку торкаються мочки вуха.
Раніше ми писали, навіщо пасажири плескають у літаку. Крім того, повідомлялося, чому корпус літаків обмотують скотчем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.