«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
На це є кілька причин
Нерідко можна побачити, що в розпал спеки деякі відвідувачі літніх терас замість холодного лимонаду п'ють гарячий чай. До речі, традиція пити чай у спеку міцно прижилася в країнах Близького Сходу.
Інформатор розібрався, навіщо це роблять.
Є дві головні причини – гаряче розширює судини, а отже, швидше виводить тепло з організму. А друга - чай прекрасний засіб, щоби позбутися спраги.
Звичайно, перше, що спадає на думку в спеку - щось холодне, крижане, з льодом... Але вчені довели, що холодні напої не допомагають охолонути в спеку і здатні викликати хворобу горла. Коли крижаний напій потрапляє до розігрітої тканини гортані - він здатний спровокувати навіть ангіну, незважаючи на високі температури навколо.
Дослідники з Університету Оттави з'ясували, який напій ефективніше бореться з перегріванням: теплий чи прохолодний.
Учасники експерименту провели низку велосипедних заїздів, у процесі випиваючи воду різної температури – від крижаної в 1,5 градуса, до гарячої в 50 градусів за Цельсієм. Вчені відстежували динаміку температури тіла учасників за допомогою дев'яти термометрів.
Так їм вдалося з'ясувати, що тепле та гаряче пиття ефективніше бореться з перегрівом.
Професор Кембриджського університету Пітер Мак Нотон описав цей процес докладніше. Рецептори, розташовані у верхньому відділі травного тракту та відповідальні за гаряче, сигналізують мозку про те, що спекотно. Потім мозок запускає механізм охолодження організму шляхом виділення поту;
Людині на кілька хвилин стає спекотніше, але в цей момент запускається процес правильного кондиціювання. Коли виведений піт випаровується, людина почувається краще.
У разі, коли всередину організму потрапляє холодна вода, зменшується температура тіла й зупиняється потовиділення. Але такий ефект швидко минає, тому що розігрітий організм не вивів тепло.
Фахівці радять віддавати перевагу сортам із мінімальною термічною обробкою:
Гарячий чай у спеку не рекомендується тільки в закритому та задушливому приміщенні – це може спричинити перегрів.
Раніше Інформатор повідомляв, чому люди з амнезією не забувають мову й можуть говорити.
Крім того, ми розповідали, чому коти мурчать і топчуть лапками. Також ми розповідали, навіщо годинник переводить на зимовий та літній час. Також раніше йшлося про те, чому при опіку торкаються мочки вуха.
Раніше ми писали, навіщо пасажири плескають у літаку. Крім того, повідомлялося, чому корпус літаків обмотують скотчем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.