Охоронці президента ПАР везли з собою до Польщі 12 контейнерів зброї - ЗМІ

Через це в країні у “мирної місії” країн Африки виникла затримка

Президент ПАР
Охорона президента ПАР везла з собою до Польщі 12 контейнерів зі зброєю

Охорона президента Південно-Африканської республіки (ПАР) Сиріла Рамафоси намагалася вивантажити в Польщі 12 контейнерів з різного роду озброєнням, не маючи жодних дозволів. Про це повідомили представники польських ЗМІ. При цьому, начальник президентської охорони критикував польський уряд за “саботаж” та “расизм”.

Про це пише Rzeczpospolita. Перед своїм візитом до Києва мирна делегація країн Африки прибула до Польщі. Звідти вже вони відправлялися потягом до України. Проте, саме президент ПАР прибув до Варшави окремим літаком в супроводі 120 осіб – журналістів та особистої охорони. Крім цього, на борту були військові та спецпризначенці.

Увечері 15 червня польські митники відмовили присутнім покинути літак з багажем. Через це начальник президентської охорони почав звинувачувати польський уряд в “свідомому саботажі мирної місії”. Крім цього, у діях влади Польщі він побачив навіть ознаки расизму.

Проблема в тому, що він не згадав, що саме за вантаж занепокоїв митників. За даними журналістки Аманди Хоза, яка якраз перебувала на тому літаку, це були 12 контейнерів зі зброєю, які охорона президента без жодних вагань намагалася вивантажити.

Журналістка зазначила, що саме через ці контейнери раніше Італія могла відмовитися пускати літак у свій повітряний простір. Через це їм довелося кружляти над Середземним морем, поки не дісталися Варшави. Цікаво, що жодних дозволів представники ПАР на подібні вантажі не мали.

Як президент ПАР застряг у Польщі

Повідомлялося, що літак з Сирілом Рамафосою та його супроводом застряг в аеропорту Польщі на тривалий час. Сталося це за офіційними даними через відсутність дозволів. Зокрема, мова йде про дозвіл на “небезпечні речовини”. При цьому південноафриканська сторона була впевнена, що має всі потрібні документи.

Закінчилося все тим, що охорона президента ПАР залишилася у Варшаві, а сам Рамафоса відправився до України разом з іншими лідерами африканських країн. Там вони пропонували свій “мирний план” щодо російсько-української війни.

Нагадаємо, що за даними ISW, ЗСУ розвивають контрнаступ на чотирьох ділянках фронту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube