Найбільша кількість заявок прийшла з Херсонщини, Донеччини та Київщини, понад 300 постраждалих отримали компенсацію
У рамках пілотного проєкту на підтримку постраждалих від сексуального насильства вже виплачено 300 компенсацій. Кількість звернень до урядових структур зростає щотижня. При цьому кількість чоловічих звернень превалює над жіночими.
Найбільше заявок прийшло з Херсонщини (147), Донеччини (51) та Київщини (32), повідомляє уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, пише "Інтерфакс-Україна".
"На сьогодні ми отримали 535 заявок на участь у програмі, і їх кількість зростає щотижня", - зазначила Левченко під час презентації проєкту в Києві в четвер.
За її словами, із загальної кількості заявок 300 подали чоловіки, 224 - жінки, дев'ять - дівчата та дві - юнаки. Вона також повідомила, що на цей момент ідентифікаційний комітет подав 308 заяв, за якими вже виплачено проміжні компенсації.
Проект передбачає виділення термінових проміжних репарацій розміром 3000 євро кожному постраждалому від сексуального насильства. Із 308 задоволених заявок 48 стосуються нападів, які стали до початку повномасштабної війни, а 260 - після вторгнення. Крім того, 57 заявок були відхилені через критерії невідповідності, а ще 121 перебуває на стадії розгляду.
Сексуальне насильство під час війни – злочин без терміну давності. Щоб отримати безкоштовну юридичну допомогу зателефонуйте до контактного центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 або напишіть у Telegram: https://t.me/LegalAidUkraineBot.
Станом на червень минулого року Київщина перебувала на другому місці цього страшного "рейтингу", а Донеччина займала третє місце. За словами першої леді Олени Зеленської, із 208 випадків сексуального насильства окупантів, які розслідує українська прокуратура, 68 сталися на Херсонщині. Вона зберігає лідерство до сьогодні.
Зеленська зазначила, що всі подібні злочини – не випадковість. Це "демоверсія" поведінки, яку нападники збиралися застосувати щодо всієї України, кожного міста і села. Ворожа зброя, водночас фізична і психологічна, яка травмує не лише людину, а й її близьких.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.