Офіцер ЦАХАЛ пояснив, чому для перемоги Україні потрібна асиметрична стратегія

Україна не може діяти симетрично до військової тактики росіян, бо не має такої чисельності війська, літаків та авіабомб

Ігал Левін, вибух на нафтобазі
Україна не може діяти симетрично до військової тактики росіян, бо не має такої чисельності війська, літаків та авіабомб - подробиці, новини політики

Україні варто дотримуватися використання асиметричної стратегії ведення війни у боротьбі з Російською Федерацією. Київ не може досягнути паритету з ворогом у кількості військових, літаків та авіабомб, тому слід продовжувати діяти так, як це ЗСУ вже роблять у Чорному морі, продовжувати атаки на нафтобази, склади та логістику ворога. Лише знищуючи російську матеріально-технічну базу, ЗСУ наближають свою перемогу.

Про важливість асиметричної стратегії ведення війни проти Росії повідомив офіцер запасу ЦАХАЛ та військовий аналітик Ігал Левін в інтерв'ю "Фактам". Він підкреслив, що українці наблизять свою перемогу, лише якщо використовуватимуть єдиний підхід - асиметричний. 

"Стратегія в України може бути лише одна. Це асиметрія. Коли ви ведете війну проти ворога, який кількісно переважає вас, ви не можете діяти симетрично, тому що ніколи не досягнете паритету за багатьма показниками — чисельністю солдатів, кількістю авіабомб, літаків тощо. Тому в такій ситуації найправильніше — асиметричний підхід", — заявив Левін.

Офіцер запасу ЦАХАЛ пояснив, що Україна розуміє той факт, що досягнути паритету за кількістю війська, літаків, та КАБів для Києва не є можливо ні зараз, ні у перспективі. Відтак, єдина можливість наблизити перемогу - продовжувати знищувати російські склади, нафтобази, військові пункти, як це вже роблять ЗСУ у Чорному морі та у ході атак на нафтобази, НПЗ, склади, аеродроми у РФ. 

"Ми бачимо, як ви реалізовуєте цей підхід, наприклад, на Чорному морі, як завдаєте ударів по російській інфраструктурі, їхній логістиці, енергетиці, НПЗ — по всій ресурсній базі. Це все саме з розряду асиметрії. Тобто ви не намагаєтеся нагнати таку ж за чисельністю армію, як у росіян, що неможливо, або, наприклад, наростити таку ж кількість ФАБів (фугасна авіаційна бомба) з УМПК (універсальний модуль планування та корекції) — те, що називають КАБами (коригована авіаційна бомба), і літаків, тому що не буде в України ані завтра, ані післязавтра 300 постійно готових до вильотів літаків і тисячі ФАБів з УМПК. Розуміючи це, ви вибиваєте російську матеріально-технічну базу",  — підкреслив Левін.

Росіяни збирають сили для останнього удару до настання холодів

Російські окупанти переходять у контрнаступ в Курській області. Ворог хоче звільнити регіон від ЗСУ ще до холодів, коли зіпсується погода, почнеться сезон дощів та багнюки. Ворог максимально активізував механізовані штурми за участю важкої бойової техніки, яка поки що може пересуватися сушею без ризику застрягнути у болоті. Водночас ЗСУ утримують позиції на Курщині, адже ворог наразі вдається лише до локальних атак. 

Російські окупанти найближчим часом зупинять наступальну операцію на сході України. Аналітики ISW вважають, що ворог використав значну частину резервів, які були стягнуті для проведення військових штурмових операцій у межах кампанії "Літо 2024". Зараз росіяни прагнуть досягти кульмінації наступу за допомогою механізованих штурмів і зробити вони це прагнуть з двох причин: щоб мати плацдарм для захоплення Курахового чи Покровська при новому наступі та встигнути закріпитися до того, як погода погіршиться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube