Одна з партій піарилась на закупівлях ШВЛ для хворих на COVID-19 на суму понад 9 млн грн, не маючи при цьому таких грошей

Політична сила розмістила в соціальних мережах інформацію про те, що вона нібито закупила апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) та інше медичне обладнання для лікарень

Одна з партій піарилась на закупівлях ШВЛ для хворих на COVID-19 на суму понад 9 млн грн, не маючи при цьому таких грошей

Для підняття власного рейтингу серед населення перед місцевими виборами, одна партія вирішила використовувати складну епідеміологічну ситуацію, викликану COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК,- передає Інформатор .

Політична сила розмістила в соціальних мережах інформацію про те, що вона нібито придбала апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) та інше медичне обладнання для лікарень на суму у більш ніж 9 млн грн.

«НАЗК звернулося до цих лікарень з запитами, чи дійсно такі апарати були отримані в рамках благодійної допомоги від партії. У відповідях ми виявили, що така допомога надходила деяким лікарням від громадської організації з такою ж назвою, а не від самої партії.Інші ж лікарні надали інформацію про отримання допомоги від партії, але ці витрати не були відображені в її фінансовому звіті за відповідний період. На додаток, партія навіть не мала таких доходів (внесків), згідно з даними звіту», - йдеться у повідомленні.

На підставі цієї інформації НАЗК направило зібрані матеріали в Національну поліцію, яка відкрила кримінальне провадження.

В Конституційному суді заявили,що НАЗК прикриваючись рішенням Конституційного Суду України самоусувається від виконання своїх повноважень.

Національне агентство з попередження корупції регулярно публікує інформацію про неможливість виконання своїх повноважень, пов'язуючи це з Рішенням Конституційного Суду України від 27.10.2020 року № 13-р / 2020. На цей раз наголошується, що рішення Конституційного Суду України ускладнило перевірку інформації по звітах політичних партій .

«Нерозуміння рішення суду або його свідоме неправильне трактування в результаті призводить до негативних наслідків в цілому. Тому наголошуємо, що Конституційний Суд України за клопотанням учасника конституційного провадження, який брав участь у справі, може роз'яснити порядок виконання рішення суду», - заявили в КСУ.

Роз'яснення того, як необхідно застосовувати рішення Конституційного Суду України, зупинить його довільне тлумачення і спонукає Національне агентство з попередження корупції нести відповідальність за свої неправомірні дії.

Нагадаємо, раніше Національне агентство з попередження корупції опублікувало перелік чиновників, які уникнуть відповідальності через рішення Конституційного Суду України.

Крім того, українська громадськість «гуде» через одне з найодіозніших рішень Конституційного суду, після якого пішло в небуття електронне декларування та перевірка способу життя чиновників. Детальніше про це читайте в матеріалі Інформатора .

Також повідомлялося, що судді голосували за скандальне рішення КСУ і що про них відомо.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube