Після початку повномасштабної війни з Росією Василь Кишкан усвідомив, що його бойові та медичні навички стануть у пригоді на фронті, тому він вступив до Об'єднаної штурмової бригади Нацполіції "Лють"
Правоохоронець Василь Кишкан боронить Україну від російських окупантів вже 9 років. Спершу як доброволець, а тепер як професійний бойовий медик, він щодня рятує життя бійців ЗСУ на гарячих ділянках фронту. У складі Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції "Лють" на Торецькому напрямку Кишкан надає і домедичну допомогу, і оперативно евакуює поранених побратимів. Щодня під шквальним ворожим вогнем життя захисників залежать саме від його дій. Один неправильний рух - і воно обірветься.
Для поліцейського з Тернопільщини Василя Кишкана зупинка масивної кровотечі, накладання турнікета, конверсія або тампонування рани — звичайна практика. Він отримав досвід порятунку життів ще в 2014 році, коли почав вивчати навички домедичної допомоги та пройшов численні курси та підготовку від іноземних фахівців. Під час інтенсивних обстрілів він зміг врятувати життя багатьом своїм побратимам.
Після вторгнення РФ в Україну Василь Кишкан усвідомив, що його військові та медичні навички можуть бути корисними на фронті. Саме тому він разом із товаришами з батальйону "Тернопіль" долучився до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції "Лють". Саме тут він обіймає посаду бойового медика.
"На війні дуже важливо знати медицину. Це просто необхідність сьогодення, адже від рівня цих знань може залежати чиєсь життя. Головне - робити все правильно, за відповідним алгоритмом і швидко", - каже Кишкан.
Василь досі пам'ятає своє перше військове завдання в липні 2023 року. У той час його підрозділ здійснював штурмові операції в найгарячіших точках Донеччини, докладаючи всіх зусиль для звільнення Кліщіївки та Курдюмівки.
"Вражає те, що населені пункти просто стерті з лиця землі. Самі руїни. Дуже сумно бачити, наскільки сильно ворог нищить усе навколо. Відчуваєш сум і біль, коли бачиш, наскільки ворог нищить все навколо", - пригадує він.
Правоохоронець зазначає, що обстановка на війні постійно змінюється, тому необхідно швидко адаптуватися та покращувати свої навички для ефективної боротьби з ворогом. Зараз його підрозділ виконує завдання з оборони Часового Яру та Торецька.
"Це дуже важкі напрямки. Ведуться активні бойові дії. Росіяни регулярно закидають наші позиції КАБами. Найбільше "працюють" FPV-дрони, розвідувальні мавіки. росіяни також застосовують баражуючі боєприпаси, мінометні системи різного калібру, ствольну артилерію тощо", - розповідає Кишкан.
Боєць неодноразово надавав домедичну допомогу своїм пораненим товаришам безпосередньо на позиціях під ворожим вогнем. У такі критичні моменти кожна секунда важлива, адже один неправильний рух може коштувати життя пораненому.
"Домедична допомога – це питання життя і смерті, як твого побратима, так твого власного. Найчастіше я стикався з осколковими пораненнями, масивними кровотечами, важкими пораненнями легень. Для бойового медика важливо зрозуміти ступінь тяжкості поранення, щоб ефективно надати допомогу", - пригадує правоохоронець.
Під час кожної ворожої атаки у Василя та його напарника Михайла Догми завжди є чим зайнятися. При евакуації поранених бойовий медик виконує конверсії, що означає заміну турнікета на тампонування ран. Цю процедуру можуть виконувати тільки медики, які пройшли спеціальне навчання.
"Під час евакуації поранених ми робимо конверсії, тобто заміну турнікета на тампонування ран. Цю процедуру має право робити лише медик, який пройшов спеціальні курси. Я навчений для цього і старався врятувати ноги всім нашим хлопцям", - розповів він.
Поліцейський згадує випадок, коли молодий боєць отримав кульове поранення ноги. Турнікет був накладений занадто високо, і це могло призвести до ампутації всього через дві години.
"Я правильно наклав турнікет, тому змогли врятувати ногу пораненого. Потім цей хлопець зателефонував мені, щоб подякувати. Це, звичайно, приємно, але я просто виконав свою роботу", — ділиться Василь.
Зараз його побратими утримують фронт на Торецькому напрямку, де ворог постійно намагається штурмувати їхні позиції.
"Хлопці боронять кожен шматок землі. Тут точаться запеклі бої за кожну будівлю. Вони демонструють справжню мужність і доводять, що є справжніми бійцями", — зазначає правоохоронець.
Василь Кишкан пишається своєю службою в бригаді "Лють" та захистом країни разом із товаришами. Наразі, після травм обох колін, він проходить лікування та реабілітацію, але планує повернутися до свого підрозділу, оскільки вважає, що тільки спільними зусиллями можна перемогти ворога.
Як відомо, Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" (ОШБ НПУ "Лють") — це воєнізований підрозділ Департаменту поліції особливого призначення нового зразка призначений для відсічі та захисту від збройної агресії Російської Федерації проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.