У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Дослідження свідчить про оптимістичний настрій
Попри воєнний стан в Україні зберігається оптимістичний настрій, і в новий рік народ дивиться з впевненістю. Понад 80% вважають, що 2023 рік буде кращим за попередника. А 65% респондентів потребують відпочинку на новорічні свята, якого через війну може і не бути. Про все це – в результатах опитування від дослідницької компанії 4Service Group.
Автори дослідження проводили короткі інтерв’ю з 984 особами, розмова тривала до 15 хвилин. Дані збирали протягом першого тижня грудня. Респонденти поділилися очікуваннями стосовно нового року. 86% вважають, що він буде кращим за попередній. 6% протилежної думки. А 2% припускають, що він такий саме, як і 2022 рік. А за даними групи “Рейтинг”, у перевагах 2023 року над попереднім впевнені лише 65% людей. 16% вважають, що він буде гіршим. В тому, що нічого не зміниться, впевнені 12%.
“У порівнянні із минулорічним дослідженням показники більш оптимістичніші. Також майже 90% дивляться у 2023 з оптимізмом, лише 6% з песимізмом”, – йдеться у дослідженні “Рейтинг”.
Дослідження 4Service Group свідчить, що 65% респондентів хотіли б мати їх. 16% – проти цього. 19% опитаним важко відповісти. Але закон є закон: в Службі з питань праці пояснили, що і 26 грудня, і 2 січня, і 9 січня є оплачуваними робочими днями через воєнний стан. В цьому правилі можливий виняток, якщо завчасно оговорити ситуацію з роботодавцем.
“Якщо роботодавець разом з трудовим колективом прийняли рішення про збереження додаткових вихідних під час дії воєнного стану шляхом відповідних положень колективного договору – ці дні виключаються із норми робочого часу на місяць та на рік і у разі проведення роботи в ці дні, вона оплачується за правилами роботи у вихідний день”, – йдеться у повідомленні.
Раніше ми писали про те, які свята є найбільш популярними серед українців. У чому зустрічати Рік Кролика, щоб здійснились мрії - читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.