Очевидні помилки, через які ламається праска - дієві поради

Читать на русском

Зі стількими типами тканини, складками і швами одяг може принести головний біль будь-якій домогосподарці

Читать на русском
Жінка та праска
Прасування може виявитися не простим завданням

Зі стількими типами тканини, складками і швами одяг може принести головний біль будь-якій домогосподарці

Прасування може виявитися не простим завданням. Зі стількими типами тканини, складками і швами одяг може принести головний біль будь-якій домогосподарці. Щоб уникнути помилок і складнощів при прасуванні, Інформатор розповість про найпоширені помилки і дамо вам корисні поради.

Розбір основних помилок

Найзначніший етап прасування - це підготовка. Вона передбачає сортування речей та ознайомлення з правилами використання праски, якщо вона застосовуватиметься вперше. Кожен текстильний виріб має індивідуальний режим прасування. Він вказаний на етикетці. Щоб не перемикати температуру після кожної речі, необхідно розділити партію на кілька стопок типу тканини. Далі можна переходити до прасування.

Сортування речей
Сортування речей

Не виливаєте воду з резервуара після прасування. Залили в резервуар воду для відпарювання, після прасування вода ще залишилася, і праска вирушає на місце разом із нею. Здавалося б, зручно: наступного разу не треба буде доливати воду, вона вже є! Однак залишати воду у резервуарі досить шкідливо. Насамперед, якщо ви використовуєте звичайну, не дистильовану воду, вона неодмінно закисне. З'явиться неприємний, затхлий запах, який потім передасться вашим чистим, запашним речам. Але найголовніше - від води можуть почати іржавіти металеві деталі праски. Від цього і сама праска прослужить набагато менше, і на речах можуть з'явитися руді, плями, що важко виводяться.

Якщо вода у крані дуже жорстка.Вода з-під крана найчастіше підходить для використання у прасці. Але в тих містах, де вода занадто жорстка, люди ризикують зламати свою найкращу праску. Прочитайте інструкції вашої праски з цього приводу, і якщо ви боїтеся її зламати, використовуйте дистильовану воду.

Використовуйте дистильовану воду

Використовуйте дистильовану воду

Зберігати праску краще не у горизонтальному, а у вертикальному положенні. Тоді його підошва прослужить набагато довше.

Не чистите підошву. Начебто тримати в чистоті підошву праски - рекомендація очевидна. Тим не менш, деякі користувачі цим іноді нехтують і не зчищають хоч легкі забруднення. Очевидно, що бруд, наліт, ворсинки і катишки в результаті ляжуть з підошви на речі - чисті тканини забруднюються, а можуть взагалі приплавитись до підошви. А ще знизиться якість прасування, і при нагріванні підошва неприємно пахне, оскільки наліт почне прогоряти.

Як це краще зробити? 

  • Почистити сіллю. Спосіб підходить лише для нетефлонових покриттів! Насипаємо сіль на папір, нагріваємо праску. Гарячою праскою проводимо по солі, поки не прибиремо нагар. Або загорніть сіль у марлю і потріть нею поверхню. А то й зовсім "посоліть" праску і потріть її вологою грубою ганчіркою.
  • Додамо оцту. Просто тріть ганчірку, вимочену в оцті об поверхню - має допомогти.
  • Якщо в будинку не знайшлося нічого з вищепереліченого - візьміть непотрібний рушник, змочіть його будь-яким миючим (але не чистячим - щоб не подряпати) засобом і ретельно нагладьте забрудненою праскою.
    Тримати в чистоті підошву праски
    Тримати в чистоті підошву праски

Перераховані вище правила та рекомендації допоможуть використовувати праску з максимальною користю, без неприємних наслідків.

Раніше Інформатор писав про те, що ви хибно прасували все життя, тому й мучилися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.