Обшуки СБУ у виробника аптечок для ЗСУ: Гендиректор Київгуми заявляє про тиск та фабрикацію обвинувачень

Читать на русском

Гендиректор Київгуми Андрій Острогруд заявив, що обшуки та підозри руйнують виробництво та ділову репутацію його компанії

Читать на русском
Андрій Острогруд, гендиректор Київгума
Новорічні маски-шоу від СБУ у ТОВ "Київгума"

Гендиректор Київгуми Андрій Острогруд заявив, що обшуки та підозри руйнують виробництво та ділову репутацію його компанії

У ТОВ "Київгума", його дочірніх компаніях та засновниках здійснено обшуки співробітниками Служби безпеки України. Обшуки відбулися 4 січня, призвівши до паралізації роботи підприємства. До того ж, дії силовиків відбулися під час святкових днів, що стало повною несподіванкою і для керівництва компанії, яке знаходиться у відрядженні за кордоном.

Такі заяви зробив гендиректор компанії Андрій Острогруд на своїй сторінці в Facebook. За словами керівника підприємства, судові ухвали про проведення обшуків були видані ще 22 грудня 2023 року, але правоохоронці cкористувались ними лише зараз. Обшуки проводились з 7 години ранку одночасно за 6 адресами, деяким засновникам та директорам компаній вже оголошено підозру.

Андрій Острогруд вважає ці обшуки тиском з боку СБУ та заявляє про можливі негідні мотивації заходів з боку правоохоронних органів. Він зазначив, що їм інкримінують "держзраду" і обіцяє представити всі докази, щоб спростувати звинувачення.

"Ми надамо всі доводи та аргументи, спростуємо чи прокоментуємо ті чи інші "докази", та впевнений, що зможемо надати аргументи, хто саме і по чій вказівці виконує такий тиск. Офіційний прес-реліз компанії опублікуємо згодом", - підкреслив він.

Що відомо про компанію "Київгума"

ТОВ "Київгума" спеціалізується на виробництві виробів з гуми, латексу, ПВХ, ТЕП і силікону, включаючи тактичні аптечки, тернікети, оклюзійні пов’язки тощо. Обшуки та підозри, які висунуті у напрямку компанії, роблять ситуацію ще складнішою, особливо в контексті попередніх заяв гендиректора про тиск з боку правоохоронців у зв'язку з лобіюванням закупівель для ЗСУ.

Цей випадок також вписується в контекст громадського руху "Маніфест 42", що був створений для протидії корупційному тиску на бізнес від силових структур. Український бізнес раніше звертався до президента із проханням втрутитися у ситуацію з корупцією та свавіллям чиновників.

Нагадаємо, що у горілчаного бізнесмена Євгенія Черняка (засновник холдингу Global Spirits, куди входять бренди "Хортиця", "Мороша", "Первак") трапилася схожа ситуація. Його підозрюють у фінансуванні збройної агресії рф, що він сам вважає спробою рейдерського захоплення бізнесу. Він також написав, що це може бути помилкою. Наявність бізнесу в росії він заперечує та нагадує, що він там перебуває у розшуку за "фінансування армії ЗСУ".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.