Американська кіноакадемія побачить трагедію Маріуполя на власні очі
Український Оскарівський Комітет на засіданні 18 вересня обрав фільм, який представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Ним став фільм «20 днів у Маріуполі» українського журналіста та фотографа Мстислава Чернова. Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко.
Режисер разом із колегами приїхав до міста за кілька годин до того, як почалося жорстоке бомбардування Маріуполя. Дуже швидко знімальна група стала єдиними представниками міжнародних медіа у Маріуполі. Вони фіксували російські злочини, обстріли мирних кварталів, лікарні, пожежної частини, пологового будинку тощо.
У фільмі глядачі побачать не лише безпосередньо документальні кадри. Також буде показано, як їх використовують у випусках новин різних телеканалів по всьому світу. Добровільним помічником журналістів став маріупольський поліціянт Володимир, який ризикував життям заради того, щоб врятувати відзнятий матеріал та вивезти його з міста. Він був впевнений, що побачивши на власні очі те, що робиться у Маріуполі, світ зробить все, щоб зупинити війну. Як зараз кажуть творці фільму, ці події відбувалися ще навесні 2022 року, тож вони не знають, що з Володимиром сталося зараз.
Загалом в національному відборі брали участь п’ять фільмів: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.
Рік тому від України на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм» було висунуто фільм «Будинок зі скалок» режисера Сімона Леренга Вільмонта. Фільм розповідав про дітей із нещасливих сімей. Вони виховуються у дитячому будинку, розташованому біля лінії фронту. І доки всі гілки офіційної влади займаються вирішенням подальшої долі кожної дитини, працівники дитячого будинку займаються вихованням майбутніх повноцінних людей та громадян своєї країни.
Але, як відомо, нагороду тоді вручили російському фільму «Навальний», де йшлося про отруєння відомого російського опозиціонера. Реакція українців не змусила довго чекати, зокрема, цю подію назвали «документальним бутербродом» та заявили, що в США все ще шукають «хороших росіян». Сподіватимемося, що цього разу українському кінопродукту пощастить більше, чим на минулій церемонії вручення премії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.