Зеленський пояснив звʼязок між своїм планом перемоги та другим Самітом миру

Президент України повідомив, що в нього була відверта закрита розмова з союзниками про умови Києва для завершення війни, в цьому документі є і зброя, запрошення до НАТО, а також є економічне посилення

Зеленський
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський у Брюсселі 17 жовтня заявив, що більшість членів ЄС підтримали план перемоги України. А другий Саміт миру не залежить від виконання пунктів українського плану перемоги, втім партнери хочуть, щоб на цьому заході були представники Росії, а Україна хоче мати сильні позиції. Також Зеленський пояснив, що Україна хоче вступу до НАТО, щоб отримати захист, бо це дієвий альянс. Висловився український лідер й про війська КНДР в Росії - каже, що це фактично залучення Північної Кореї у війну.

Про це Зеленський заявив на пресконференції за підсумками участі в засіданні Європейської ради. Він розповів про план перемоги та другий Саміт миру.

 

"Що буде, якщо наші партнери не нададуть нам пункти, або не підтримують план?" - запитав президент та зазначив, що в плані є і зброя, запрошення до НАТО, а також є економічне посилення.

За його словами, план визначає, що в Україні будуть інвестиції, а ресурси будуть захищені. Тобто, вони не діставатимуться Росії або її союзникам.

якщо не дадуть нам, буде дуже складно. І це такий буде privileges from the world to Russia (привілеї від світу для Росії - ред.). Слабкість України - це сила для Росії. І я думаю, це буде великою помилкою", - сказав Зеленський.

Як зазначив президент, запрошення до НАТО, а також, наприклад, пакет стримування, пакет далекобійної зброї - Україна може мати превентивно. Це покаже, що Київ не на одинці.

"Тобто це ще не членство в НАТО. Так, це запрошення, але це ознака, що ми там будемо, що Україна не наодинці. А також зі зброєю, з пакетом ракет. Перед тим, як застосовувати цей пакет завжди є можливість дати сигнал, що "давайте зупинимо війну", "зупиняйте війну". А якщо ви не хочете її зупиняти, значить у нас є сила, якою ми спроможні вас зупинити", - повідомив президент.

На уточнююче питання, чи означає це, що без виконання пунктів плану перемоги, наприклад без запрошення до НАТО, не можна буде провести другий саміт миру він відповів, що це не так. Україна готує саміт у будь-якому випадку.

"Просто питання коли всі наші партнери хочуть, щоб на другому саміті миру, окрім документа, який підготовлений по всіх пунктах щодо формули, щоб там була Росія, її представники. На мою думку, Україна має бути там сильною. І що буде, якщо не дадуть (запрошення в НАТО - ред.)? Ми все одно будемо боротися. І все одно будемо відстоювати свої інтереси і свої права. Але при цьому ми все одно будемо готувати другий саміт",- сказав Зеленський.

Зеленський також розповів, що більшість членів ЄС підтримали план перемоги України. В нього була закрита частина розмови з союзниками.

"Після дуже відвертої розмови більшість з тих, хто виступав, були повністю на боці підтримки плану перемоги", - наголосив Президент України Володимир Зеленський. 

За словами президента, з деякими лідерами ЄС він почав комунікувати щодо плану перемоги завчасно. Були й позитивні сигнали. На питання, чи бачився він з угорським прем'єром, Зеленський відповів:

"Я бачив Віктора Орбана серед всіх інших лідерів. Ми привіталися. Я вважаю, що це вже непогано", - сказав Зеленський, після чого засміявся, залом теж прокотився сміх.

Вступ до НАТО

Український лідер наголосив, що щодо НАТО говорив з чинним президентом США Джо Байденом та обома кандидатами в президенти Дональдом Трампом та Камалою Гарріс. За його словами, що Україна хоче захисту.

"У розмові з Дональдом Трампом я сказав: або в України буде ядерна зброя - і тоді це для нас захист, або ми повинні мати якийсь альянс, окрім НАТО на сьогодні ми не знаємо дієві альянси. Країни НАТО сьогодні не воюють. Тому ми обираємо НАТО, а не ядерну зброю", - заявив Зеленський, додавши, що Трамп назвав ці умови справедливими аргументами.

Зеленський про війська КНДР

Зеленський повідомив, що є інформація від української розвідки, що офіцери КНДР вже знаходяться на тимчасово окупованих територіях України. Вони тренують російських солдатів.

"Не знаю, яка кількість офіцерів, але є дані розвідки, що РФ розраховує на таке підсилення. Оскільки РФ не встигає з мобілізацією. Забагато втрачає на полі бою. І Путін знає, що в його суспільстві панують настрої проти мобілізації. Саме тому він шукає зовнішньої підтримки", - сказав президент.

Зеленський заявив, що Росія та КНДР мають намір підготувати 10 тисяч солдатів з різних родів військ, наземних сухопутних сил. Вони воюватимуть проти ЗСУ.

"Тобто він (Путін, - ред.) не лише піхоту хоче залучати, а також спеціалістів різних родів військ, там тактичним. І ми знаємо, що зараз вже Північна Корея готує контингент, щоб вони воювали проти України. Це дуже нагальна річ", - заявив глава держави.

Зеленський заявив, що говорив про це з США та низкою лідерів. Бо це фактично залучення іншої країни у війну.

"Це вже фактично офіційний факт того, що друга країна втягується у війну і поруч з РФ буде воювати проти України в якості контингенту. Тому що ви знаєте, що Іран вже надавав Росії й ракети, і БПЛА, але не контингент. А це вже серйозний крок - втягування у війну контингенту", - наголосив він.

Візит Зеленського у Брюссель

Президент Володимир Зеленський прибув до Брюсселя 17 жовтня. Там він взяв участь в засіданні Європейської ради. Там він офіційно запропонував лідерам ЄС розмістити пакет неядерного стримування на території України, про що йдеться в третьому пункті плану, щоб змусити Росію до переговорів, або дозволити знищити російські військові об’єкти. Як зазначив Зеленський, це підхід "Мир через силу". Йдеться про відповідний ракетний комплект.

Також Зеленський зустрівся з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Ключова тема - представлення Плану перемоги. 

Нагадаємо, пропозиція складається з п’яти пунктів: запрошення до НАТО, оборонний аспект, неядерне стримування російської агресії, економічне зростання та співпраця, післявоєнна архітектура безпеки. Він також містить три секретні додатки, якими поділилися міжнародні партнери.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube