Обмежено придатних на фронті іноді записують в штурмовики: нардеп Костенко про підводні камені мобілізації

Читать на русском

Процес залучення громадян до лав ЗСУ нерідко стикається з серйозними проблемами

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Необхідно не допускати подібних інцидентів, аби не втратити довіру людей до війська, вважає депутат

Процес залучення громадян до лав ЗСУ нерідко стикається з серйозними проблемами

Мобілізація в Україні здійснюється з проблемами та порушеннями. Бувають випадки, коли обмежено придатних громадян записують у штурмові підрозділи. Тоді як вони геть не здатні брати участь у війні в такому статусі.

Про це розказав ветеран, нардеп з фракції "Голос" Роман Костенко в етері передачі "Говорить Великий Львів". Він наголосив, що необхідно розв'язувати подібні проблеми, адже інакше народ може втратити довіру до ЗСУ. 

За словами депутата, бувають випадки, коли людина з обмеженою придатністю сама приходить до ТЦК та каже, що хоче послужити державі. Комісія встановлює, що громадянин дійсно є обмежено придатним. 

Згідно з законодавством, такого новобранця мають розподілити на якусь тилову або штабну посаду. За фактом же може відбутися геть інше, і громадянин вже незабаром опиняється на передовій у штурмовому підрозділі. Усе через те, що статус частково придатного приписують лише у ТЦК, але на розподіляють мобілізованих командири на місцях вже на власний розсуд. 

"Будь-який командир має право поставити його на будь-яку посаду... І потім мені дзвонять і кажуть: а я вже штурмовик, хоча не можу на себе і бронежилет одягнути, тому що просто нести його не можу. І ця проблема є", - повідомив нардеп

Костенко вважає, що якщо подібні "обмани" триватимуть - інші військовозобов'язані громадяни не захочуть поповнювати лави Сил оборони, адже втратять довіру до війська. Тому важливо, аби людей з обмеженою придатністю розподіляли на такі посади, які їм обіцяли під час проходження ВЛК.

"Наше завдання – набирати людей, давати їм хорошу підготовку, коли люди будуть впевнені в собі, йти на фронт упевненими", – резюмував Костенко.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/120269

Мобілізація в Україні 

Нагадаємо, що з 24 лютого 2022 року в Україні продовжується загальна мобілізація. Її ввели того ж дня, як російська федерація напала здійснила широкомасштабну агресію.

Станом на грудень 2023 року мобілізаційні процеси, очевидно, проходять з багатьма проблемами. Все менше категорій чоловіків можуть отримати відстрочку. А співробітники ТЦК нерідко порушують закони та навіть застосовують насильство, забираючи українців прямо на вулицях, в громадських місцях, спортзалах тощо.

Влада демонструє, що вона в курсі стосовно проблем, з якими стикається мобілізація. Втім, змінювати підходи до цього в ОП наразі не планують - там кажуть, що цей процес є "складним", але країна має себе захищати. Однак все більше публічних осіб, включаючи й нардепа Костенка, говорять про те, що своєрідне "реформування" мобілізації є необхідним, адже те, як вона проходить наразі, викликає суспільну напругу та погіршує рівень довіри до влади та війська. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.