Українські військові запустили перші ATACMS по росіянах. Під них наклали фразу "О! Вогник! Жарко-жарко". Розповідаємо, як з'явився мем та хто його авторка
Телеграм-каналами шириться відео з першим запуском балістичних ракет великої дальності ATACMS. Військовий на фоні каже: "О! Вогник! Жарко-жарко. Від таких “вогників” у рашиків починається: “г… г… г… г…”. Розповідаємо, що це за мем, хто є його авторкою, як він з’явився та чому став популярним.
Хоча популярність зараз набирає саме відео з ATACMS, ми виявили, що у відео — не оригінальний фон. Насправді цією фразою військовий коментує пуск інших снарядів. А саме — пострілу з РПГ-7. Нижче — оригінальне відео.
@_warbarbie_ #нгу #вогник #жарко #донбас ♬ оригінальний звук - sergo54
Сама ж фраза “О, вогник! Жарко-жарко, г… г… г… г…” з’явилася також в останні тижні у тіктоці. Таким чином дівчина Arisha_Linr коментує подарунки, які отримує на трансляціях. Тож військові вирішили пожартувати, відправляючи свої “подарунки” на російські позиції.
Зазначимо, що перше відео з’явилося два дні тому, тож мем лише набирає популярність. Проте вже зараз в тіктоці є безліч реакцій з цією фразою
Коли вперше заходишь на аккаунт Arisha_Linr і вмикаєш трансляцію, виникають досить дивні почуття. Дівчина стоїть на кухні та повторює:
“О, вогник! Гаряче! Г… г… г… г… О, морозиво! Г… г… г… г…, О! вогник! Гаряче! Г… г… г… г…”.
@msdegreu #ґґґґ ♬ оригінальний звук - msdegreu
До популярності сама вона ставиться іронічно. В одному з відео вона зображує діалог зі своєю онукою у майбутньому, в якому їй не хочеться згадувати чим вона займалася у 20 років.
@arisha_linr Підтримайте підпискою інст arisha_linr
♬ оригінальний звук - Arisha_linr
Причина таких стрімів геть не одержимість дияволом, затьмарення розуму або ж вживання психоактивних речовин, як може здаватись. У цих мантрах зазвичай ховається досить прагматична ціль — заробіток.
“Вогниками”, “Морозивом” дівчина коментує подарунки, які їй надсилають підписники під час стріму. При цьому вона реагує на подарунок, зокрема каже “жарко-жарко”, коли їй надсилають вогник, і каже “бррр… холодно-холодно”, коли подарунок є “Морозивом”. Коли ж їй дарують подарунок у вигляді напису “GG”, вона каже “Г… г… г...", при чому повторювати це вона може по декілька хвилин. Чим користуються ті, хто закидує Арішу подарунками.
Врешті стріми, які вона веде годинами, перетворюються на суцільний потік одноманітних мантр, серед яких глядачам найбільше запам’яталося саме “О, вогник! Жарко-жарко. Г… г… г… г…”. Ця фраза і перетворилася на мем.
За кілька днів слава Аріши докотилася до фейсбуку. Аудиторія соцмережі відверто дивується популярності дівчини.
"Тіктокарь 8 розряду. Даєш 12-годинний робочий день в тіктоці. Хто не в темі, дівчина озвучує подарунки, які потім виведе з тіктоку і поміняє через PayPal на гроші. Ось такий діджитал і шоубізнес", - пише маркетолог Олександр Галущенко
Про саму тіктокерку відомо мало. Окрім Тіктоку вона має закритий профіль в Інстаграмі з понад 8000 підписників. У підписі до акаунту йдеться: "ґолемна холостячка, що озвучує подарунки, як ніхто інший"
Аріша позиціонує себе як NPC-стрімер. NPC-стріми - популярний тренд Тіктоку, який набрав обертів в кінці літа 2023 року. Під час таких стрімів глядачі дарують блогерам подарунки, а ті на них реагують.
@cortesdelivestk1 #npc #live #livenpc #felca #felcaedit ♬ Animal baby - 上野燿
@thatcyberlemon #npc #npclive #npclivestream ♬ original sound - The fatman
До прикладу, коли Аріші дарують шоколадку, вона каже "О! Шоколадка! Дупця росте!". Авторкою тренду вважають японську тіктокерку Natuecoco. Сама ж Аріша вважає, що запустила цей тренд в Україні. Принаймні, про це вона заявила тиждень тому, коли її відео почали набирати популярність.
@arisha_linr Як ви відноситесь до NPC?) p.s не забудьте підписатися на мій інстаграм arisha_linr
♬ оригінальний звук - Arisha_linr
Сам термін "NPC" походить з відеоігор, означає "non-playable character", тобто "неігровий персонаж", попросту - бот, чиї дії строго прописані скриптами, за рамки яких вони не можуть вийти.
“Подарунками” Тікток заохочує користувачів соцмережі вести прямі трансляції. Стрімер отримує подарунки від глядачів. А щоб глядач міг відправити “подарунок” у вигляді вогника, морозива, чи інших зображень, йому треба купити їх за “монети”.
Одна “монета” в Тіктоці коштує близько 1 центу (все залежить від кількості куплених за один раз монет). Ціна ж “подарунку” різна — у вигляді “вогника” - 5 монет, морозиво коштує лише 1 монетку, як і “GG”. Є й дорожчі подарунки. Подарунок у вигляді купи золота коштує аж 1000 "монет".
Проста калькуляція дає зрозуміти, що “О, вогник, гаряче, Г… Г… Г… Г…” це 5+1+1 = 7 "монеток". Потім автор міняє ці монетки на “брильянти” (там курс 1:2, тобто за 8 “монет” отримує 4 “брильянти”), а потім міняє їх на реальні гроші, виводячи їх, до прикладу, через систему Paypal.
Правила ТікТоку постійно змінюються. Проте загалом, схема заробітку стрімерів в тіктоці вкладається в чотири етапи:
Вартість “брильянта” приблизно дорівнює вартості “монети”. Тож якщо глядач дарує автору подарунок за 30 монет, він витратить близько 30 центів. А автор, коли обміняє цей подарунок на 15 “брильянтів”, заробить 15 центів.
На момент написання матеріалу стрімеру Arisha_Linr встигли подарувати за 40 хвилин стріму приблизно 200 “квіточок” по 1 монетці. Тобто, вона заробила приблизно 1 долар за годину “роботи” лише на цьому виді подарунків, не враховуючі інші. Тож аби купити перший Роллс-Ройс тіктокеру треба добряче попрацювати, бажано без перерви на обід і вихідних.
Тож якщо ви вже зібрались бігти на кухню, вмикати Тікток та кричати “О, вогник! Жарко-жарко”, слід ретельно порахувати, чи окупляться врешті такі зусилля, чи може краще зосередитись на більш творчому процесі.
Нагадаємо, у вівторок, 17 жовтня, російські ЗМІ та Telegram-канали заявили, що українські військові вночі уразили аеродроми у тимчасово окупованих Бердянську та Луганську за допомогою американських ATACMS. Також у мережі було опубліковано фото уламків, ймовірно цих самих.
Пізніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив застосування ракет ATACMS Силами оборони України. Вони успішно знищили російські гелікоптери.
На заході кажуть, що США поки що передали Україні близько 20 таких ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Vibe