ISW спрогнозував, як далеко просунеться наступ РФ улітку та коли чекати контрнаступу ЗСУ

Читать на русском

Зараз Росія має низку переваг на фронті й планує використати їх під час запланованого літнього наступу, кажуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW)

Читать на русском
українські захисники
Українські захисники ламають амбітні плани росіян на фронті

Зараз Росія має низку переваг на фронті й планує використати їх під час запланованого літнього наступу, кажуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW)

Росія має певні переваги на фронті й спробує використати цей фактор під час запланованого літнього наступу, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Але, на їхню думку, Збройні сили України зможуть не допустити суттєвого оперативного просування російських військ. Літо буде важким: РФ використає переваги, щоб створити суттєву загрозу для Сил оборони. У контрнаступ ЗСУ зможуть піти наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Але він не буде масштабним, йдеться лише про окремі операції - кажуть експерти. 

Про це йдеться у звіті ISW. Експерти зазначають, що під час попередніх широкомасштабних наступальних операцій в Україні, гарно оснащені Збройні сили не дозволяли росіянам досягнути навіть тактичних успіхів. Оскільки зброї від союзників побільшає, то й цього разу буде так само, вважають в ISW.

"Малоймовірно, що армія РФ проведе цього літа наступальну операцію, що буде значно масштабнішою та інтенсивнішою, ніж попередні наступальні кампанії. Адже армія РФ усе ще залишається неефективною із застарілим обладнанням та погано підготовленими солдатами. Російське військо суттєво не покращило свій рівень з моменту початку вторгнення в лютому 2022 року", - вважають експерти інституту. 

Також вони зауважують, що росіяни завжди намагаються взяти кількістю і масою, а не якістю. А тому боєздатність російських з'єднань і частин продовжує знижуватися, оскільки вони зазнають деградації. Натомість війська агресора частково покладаються на свою кількісну перевагу в техніці й живій силі, щоб чинити постійний і наростаючий тиск на ЗСУ, і водночас приймають втрати, яких не змогла б витримати українська армія.

"Зосередженість Росії на кількості, без урахування якості, підтримує тактичні переваги агресора. Особливо це яскраво проявляється сьогодні, адже затримки в наданні західної допомоги у сфері безпеки, послабили якісні переваги України над російськими військами. Цього літа росіяни будуть використовувати кількість особового складу для досягнення тактичних переваг навіть проти вже достатньо забезпечених ЗСУ", - йдеться у звіті ISW.

Аналітики зауважують, що російські військові продемонстрували нерівномірну схильність до оперативних, тактичних і технологічних інновацій та навчання. А російське військове командування, схоже, вчиться на помилках минулого оперативного планування в Україні, та цілком вірогідно проведе літню наступальну операцію, завданням якої стане розтягнути лінію фронту й придушити ЗСУ на ширшому фронті на сході країни.

У звіті також зазначається, що російські війська суттєво змінили тактичні авіаційні операції в Україні завдяки масовому використанню планерних бомб. Це дозволяє літакам безпечніше для себе завдавати ударів КАБами із глибокого тилу.

"Ці удари планерними бомбами і надалі відіграватимуть критично важливу роль у підтримці російських наземних операцій цього літа, попри ймовірне покращення можливостей протиповітряної оборони, які українські війська зможуть використовувати проти російських літаків з прибуттям додаткових західних систем ППО", - пишуть аналітики. 

Вони також зауважують, що широкомасштабне розгортання технологічних інновацій РФ йде по всьому фронту. Це потрібно для підтримки наступальних дій. Також росіяни розраховують час розгортання цих інновацій, щоб використати вразливості ЗСУ та здобути переваги до того, як українські війська згодом адаптуються до інновацій агресора.

"Російські війська розраховують використовувати нові технологічні або тактичні інновації саме на початку своїх літніх наступальних зусиль, щоб нівелювати сильніші можливості, які отримають Сили оборони після прибуття допомоги США", - припускають експерти. 

Але при цьому у прогнозі пишуть, що російські війська усе ще потерпають від широкомасштабних тактичних помилок, тому українські захисники зможуть використовувати цей фактор, доки російське військове командування продовжуватиме боротися з інтерналізацією та поширенням адаптацій на тактичному рівні. Україна протягом найближчих тижнів зможе нейтралізувати багато обмежень у матеріальній базі, з якими вона сьогодні стикається та вживає заходів для полегшення найближчими місяцями своїх кадрових проблем.

"Однак Росія буде продовжувати домагатися власних переваг по мірі того, як буде покращуватися бойова спроможність Сил оборони. Україна, найімовірніше, стабілізує лінію фронту в найближчі місяці та зможе розпочати обмежені контрнаступальні операції наприкінці 2024 або на початку 2025 року", - пишуть у звіті ISW.

Ситуація на фронті

Напередодні у Збройних силах України розповіли про запеклі бої на Донбасі. Найнапруженіша ситуація склалася в районі селище Очеретине Покровського району. Там триває складне протистояння з ворогом, але, інформація від росіян про захоплення цього населеного пункту є неправдивою. 

Завдяки значній чисельності та безперервним атакам росіянам вдалося захопити декілька населених пунктів у цьому районі Донбасу. Загалом російська армія розширює плацдарм для наступу на Авдіївському напрямку

Нагадаємо, раніше аналітики Інституту вивчення війни (ISW) писали, що українські захисники зможуть повернути всі окуповані Росією території лише в залежності від майбутніх рішень на Заході, у Кремлі та у Києві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.