Новий імпульс для контрнаступу України: аналітики WSJ назвали X-фактор, який допоміг воїнам ЗСУ

Контрнаступ воїнів ЗСУ ускладнювали великі мінні поля і перевага країни-агресора в авіації

Касетні боєприпаси, ЗСУ
Застосування касетних боєприпасів допомогло ЗСУ, колаж "Інформатор"

Нещодавні поставки американських касетних боєприпасів Україні дали новий імпульс для контрнаступальних дій після кількох тижнів "незначного прогресу". Їх застосування допомогло українським захисникам підійти до основних оборонних рубежів окупантів.

Про це пише газета The Wall Street Journal. За їх даними, контрнаступ ускладнювали великі мінні поля і перевага країни-агресора в авіації.

Саме це заважало Силам оборони масштабно використовувати західну бронетехніку для прориву російських позицій. За даними WSJ, застосування касетних боєприпасів і зміна тактики дали змогу Силам оборони в деяких місцях підійти до основних оборонних рубежів окупантів.

В матеріалі зауважують, що ефективність нової зброї захисників України показали нещодавні бої навколо села Роботине Запорізької області. Наприкінці липня взвод Сил оборони потрапив під шквальний вогонь росіян на схід від села. Бійці сховалися, а по окупантах було завдано удару касетними боєприпасами. Після цього українські військові чули, як росіяни кричали по рації, що у них багато поранених і вони відступають.

Також в газеті нагадали, як взвод захисників України потрапив під шквальний кулеметний вогонь росіян під час просування до російських позицій і був змушений відступити. Після цього Сили оборони вдарили по посадці, в якій перебували окупанти, касетними боєприпасами. Взводу вдалося захопити ворожу позицію, ліквідувавши близько 12 окупантів і взявши в полон ще кількох.

Не тільки касетні боєприпаси 

В той самий час артилерист ЗСУ, який використовував касетні боєприпаси, зазначив, що вони важливі, але "не є поворотним моментом", і що потрібно мати різні види артилерії для різних ситуацій.

За словами командира розвідроти капітана Анатолія Харченка, окупанти почали пристосовуватися і розосереджувати свої війська, щоб уникнути великих втрат, і викопують траншеї глибиною понад 2 метри.

"Україна ще не дійшла до найсерйозніших російських оборонних споруд, низки траншей, танкових пасток та інших загороджень. Військові експерти кажуть, що Україні, швидше за все, знадобляться танки Leopard-2 та інша західна бронетехніка, щоб прорвати ці рубежі", - повідомили в газеті.

Контрнаступ ЗСУ

Силам оборони вдається розвинути успіхи після прориву першої лінії оборони ворога на окремих ділянках півдня. Офіційно повідомляти про це військове керівництво планує дозовано, щоб зменшити ризики для захисників.

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що відчутно збільшилась кількість ворожих обстрілів, їх було 9 тисяч за тиждень, ворог використав близько 500 тисяч боєприпасів. Не дивлячись на це, воїни ЗСУ мають тактичний успіх та закріплюються на досягнутих рубежах.

Президент України Володимир Зеленський визнав, що контрнаступ просувається повільніше, ніж цього хотілося б деяким членам суспільства, однак ініціатива на боці Сил оборони.

Нагадаємо, аби контрнаступ ЗСУ на південному напрямку був успішним, є три основні умови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube