Новим президентом Фінляндії стане Александр Стубб: що це означає для України

Читать на русском

Александр Стубб раніше обіймав посаду прем'єр-міністра країни

Читать на русском
Александр Стубб
Стубб отримав 51,6% голосів виборців

Александр Стубб раніше обіймав посаду прем'єр-міністра країни

У Фінляндії 11 лютого відбувся другий тур президентських виборів. Перемогу у ньому отримав колишній прем'єр-міністр країни Александр Стубб. Він обійшов колишнього главу МЗС Пекка Хаавісто з результатом у 51,6% голосів виборців. 

Як повідомило видання Yle, ці вибори були найнапруженішими в історії країни. Розрив між кандидатами склав менше 99 тисяч голосів. Стубб відмітив, що дуже пишається тим, у якій атмосфері взаємоповаги відбулись вибори.

Відомо, що інавгурація нового президента Фінляндії відбудеться 1 березня. Він, спілкуючись з журналістами, заявив, що продовжить підтримувати Україну в її протистоянні російській агресії.

Що відомо про Александра Стубба

Александр Стубб досить впливовий фінський політик й за останні роки обіймав декілька важливих посад. Так, у період з 2004 по 2008 роки він був депутатом Європейського парламенту. У 2014-2015 роках перебував на посаді прем’єр-міністра Фінляндії.

Згодом перейшов на посаду міністра закордонних справ, а потім обіймав посаду міністра торгівлі. Після цього Стубба призначили міністром фінансів. У 2017 році він залишив політику й ось вирішив повернутись, але у ролі президента країни.

Позиція Стубба максимально проукраїнська. Він завжди виступав проти того, щоб наша країна поступалась хоч маленькою частиною території ворогові. Також він не одноразово заявляв, що Україна повинна стати членом ЄС.

Допомога Україні від Фінляндії

Фінляндія з перших днів повномасштабної війни підтримує Україну. Спільно з Нідерландами схвалили надання Україні пакетів військової допомоги на сотні мільйонів євро. Зокрема, кожна з країн виділить фінансування на 106 мільйонів євро та 102 мільйони євро відповідно. Допомога спрямована забезпечити Україні вдале проходження зимового періоду.

Відомо, що навесні 2023 року Фінляндія передала Україні військової допомоги на суму 190 мільйонів євро. Вона включала зенітні установки та боєприпаси. В жовтні країна спрямувала 95 мільйонів євро на допомогу, а у листопаді заявила про новий пакет військової допомоги вартістю у 100 мільйонів євро. Він став 20-тим з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. 

Як моральні якості впливають на принципи роботи адвоката? Що робити, коли доводиться захищати винних чи негативних осіб? Адвокат Сергій Войченко ділиться своїми враженнями та важливими аспектами професії. Дивіться відео, щоб отримати корисні відповіді та розуміння цього складного питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.