Рада з другої спроби звільнила Ковальова з посади голови Фонду держмайна

Рішення підтримав 261 народний депутат, хоча напередодні необхідної кількості голосів не набралося

Віталій Ковальов
Ковальова звільнили з ФДМУ. Колаж: Інформатор

У четвер, 5 вересня, Верховна Рада України продовжила розгляд відставок міністрів та посадових осіб. Так, було ухвалено рішення про звільнення Віталія Коваля з посади очільника Фонду держмайна. Це була вже друга спроба, адже напередодні депутати провалили голосування.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram. Він також показав фото з табло, на якому відображені результати голосування.

Фото: Ярослав Железняк
Фото: Ярослав Железняк

За відставку Віталія Коваля проголосував 261 народний обранець. Проти був 1 парламентар. Ще 36 утрималися від рішення.

Відомо, що Коваля планують призначити міністром аграрної політики та продовольства. Це місце залишається вільний після того, як Миколу Сольського звільнили у травні 2024 року. Нині ж обов’язки міністра виконує перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

Відомо, що розгляд звільнень розпочався раніше, але був затриманий через оголошення повітряної тривоги у Києві. Саме після того, як загроза була скасована, депутати повернулися до роботи.

Рада голосує за кадрові зміни

4 вересня відбулося засідання Верховної Ради, на якому розглядали низку кадрових питань. Так, парламент вже звільнив Олександра Камишіна з посади голови Мінстратпрому, Руслана Стрілця з міністерства екології та Ольгу Стефанішину з посади віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину. 

Водночас звільнення Ірини Верещук з посади голови Мінреінтеграції та Віталія Коваля з посади очільника Фонду держмайна тоді провалили. Верещук звільнили вже сьогодні.

Також парламент звільнив Дмитра Кулебу з посади міністра закордонних справ України. Звітувати за свою роботу дипломат не захотів, а відтак - на звіт не з'явився.

Нагадаємо також про Германа Сметаніна та Сергія Боєва, які були найбільш ймовірними кандидатами у міністри Мінстратегпрому. Сметанін, зокрема, раніше був гендиректором харківського оборонного заводу імені Малишева та гендиректором "Укроборонпрому", він є людиною з військової галузі. А Сергій Боєв - нафтовик, працював в "Укргазвидобування" та "Нафтогазі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube