"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Зараз президенту довіряють більше половини громадян - 62%, а головкому ЗСУ - майже 90%
Соціологи фіксують значне зниження довіри до всіх владних інституцій України з боку громадян. Виключенням стали тільки Збройні сили, які зберігають абсолютно довіру. Водночас, якщо президенту Володимиру Зеленському рік тому довіряли майже 85% громадян, то станом на грудень цього року цей показник знизився до 62%.
Крім цього, зараз 88% українців довіряють головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Однак суттєво впала підтримка Нацполіції, Верховної Ради, Кабміну та судів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 29 листопада до 9 грудня.
Соціологи відзначили, що критика органів влади порівняно з груднем 2022 року зростає. Так, частка тих, хто довіряє Раді, знизилася з 35% до 15%. Недовіра до парламенту зросла з 34% до 61%. Довіра Кабміну знизилася з 52% до 26%. Недовіра зросла - з 19% до 44%.
Суттєве зниження рівня довіри спостерігається і щодо президента Зеленського. Наразі йому довіряють 62%, а не довіряють 18%. Рік тому ці показники складали 84% та 5% відповідно.
"З одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним із значним переважанням тих, хто довіряє Президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє", - йдеться у пресрелізі КМІС.
Абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили - як і рік тому показник складає 96%. Водночас 88% українців довіряють Валерію Залужному. Не довіряють йому лише 4% опитаних.
Суттєво знизилася довіра до поліції – з 58% у грудні 2022 року до 41% зараз. Недовіра зросла з 14% до 29%. Краще з цим показником у Служби безпеки. Їй довіряють 58% респондентів (порівняно з 63% у грудні-2022). Незгодні з ними 16% (рік тому - 9%).
В КМІС також розповіли, що більшість українців - 59% - довіряють одночасно і президенту Зеленському і головкому Залужному. Частка українців з протилежними поглядами невелика. Так, лише 14% довіряють Залужному і при цьому не довіряють Зеленському. Також лише 1% довіряють президенту, але не довіряють головкому ЗСУ.
Довіру українців до судів та прокурорів соціологи назвали критично низькою. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють - відповідно, 61% і 64%. У грудні 2022 року судам довіряли 25%, прокурорам - 21%. Водночас КМІС звертає увагу на те, що рік тому було вдвічі менше тих, хто не довіряв їм цим інституціям.
Волонтери зберігли високий рівень довіри - 84%. У грудні минулого року показник був ідентичним. Водночас значно втратили довіру українські ЗМІ. Наразі їм довіряють 29% (57% рік тому), а не довіряють 40% (у грудні 2022 року - 14%). Також стабільно втрачає довіру громадськості Церква. За рік показник знизився з 44% до 38%.
Соцгрупа "Рейтинг" у листопаді повідомило про результати нового дослідження. Згідно з ними, рейтинг довіри українців очолив головком ЗСУ Валерій Залужний. Також громадяни вірять президенту Володимиру Зеленському та голові розвідці Кирилові Буданову. А от Юлії Тимошенко, Петру Порошенку Олексію Арестовичу в Україні не довіряють.
Також у "Рейтингу" розповідали, що у тому, що парламент - корумпований орган, упевнені загалом 82% опитаних українців станом на кінець листопада. 65% при цьому відповіли, що корупція в Раді є дуже поширеною, а 27% - "скоріше поширеною". Приблизно такі ж самі цифри (59% і 27% відповідно) отримали військкомати. Не сумніваються українці й у корумпованості місцевої влади та Кабміну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.