В МОЗ розвіяли міфи щодо ефективності деяких видів реабілітації. Про що йдеться?
МОЗ України закликало не використовувати Дарсонваль для будь-якого лікування. І це в той час, коли приватні медзаклади пропонують нібито ефективну реабілітацію за допомогою апаратного методу із використанням французського приладу. Інформатор розповість, чому не варто довіряти тим, хто хочете таким чином заробити.
В Міністерстві охорони здоров'я України визнали неефективним цей прилад для реабілітації військових та лікування пацієнтів. Адже цей напрямок не є доказовим, а сам прилад - не має нічого спільного з традиційною медициною. Його неефективність була доведена, повідомили у відомстві.
Там також нагадали, що всі послуги з ДОКАЗОВОЇ реабілітації - безоплатні та повністю покриваються НСЗУ - Національною службою здоров'я України в рамках Програми медичних гарантій.
Спеціалісти МОЗ з реабілітації підскреслили важливість застосування в її ході активних доказових методик - замість "чудодійних" апаратних методів. Останні обіцяють перетворити складний і тривалий процес відновлення пацієнта на відпочинок. Однак, на жаль, так це не працює.
"Довкола нової системи реабілітації досі циркулює безліч міфів. Яскравим представником напряму є так званий Дарсонваль. Втім, вимушені вас розчарувати - з доказовою та традиційною медициною цей прилад не має нічого спільного! Науковий бік згаданого апарату шкутильгає на обидві ноги", - наголосили медики.
Тим часом, є стаття від голландського Міністерства охорони здоровʼя, в якій науковці НЕ рекомендують використання цього приладу в медицині. Причина заборони - дослідження, що доводять його неефективність.
В МОЗ закликали пацієнтів, котрі потребують реабілітації, не зволікати із часом та не витрачати його не недоказову медицину. Адже у питаннях відновлення час - часто вирішальний фактор, що на ряду з методиками впливає на загальний результат.
"Під час повномасштабної війни, розв’язаної Росією, ми не маємо права витрачати дорогоцінний час пацієнтів на неефективні, недоказові методи лікування та реабілітації", - додали в МОЗ.
Сьогодні приватні медзаклади, як в Україні, так і за кордоном, пропонують застосування приладу:
Водночас такі структури як Міжнародна організація, що вивчає ефективність методів лікування за допомогою доказової медицини (Cochrane) та пошукова система з біомедичних досліджень, створена Наццентром біотехнологічної інформації (Pubmed) - нічого не знають про Дарсонваль. Нічого при прилад не чули і в Управліні з продовольства і медикаментів США (FDA) та в редакції видання Американської медичної асоціації (JAMA).
Довідка. Дарсонваль - це метод апаратної фізіотерапії, який за словами деяких "експертів" має якийсь "лікувальний" ефект. В основі його роботи лежить використання високочастотного змінного електричного струму. Він буцімто стимулює біоелектричні та біохімічні процеси в клітинах.
Автор винаходу - французький фізик J.A. d’Arsonval, на честь якого прилад і названо. Він створив його в 1891 році, однак так і не зміг пояснити, яким саме чином той діє на організм людини.
Раніше Інформатор писав, що через війну інсульти можуть "помолодшати" на 10-15 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.