Німеччина зіграла з Данією, Чехія розгромила Латвію: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Турнір проходить у фінських містах Тампере та Гельсінкі.

Матч Данія – Німеччина затримали через екстрену ситуацію на льодовій арені. Збірна США у режимі економії сил обіграла збірну Великої Британії.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У четвер, 19 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися чотири матчі. У групі А матч збірної Данії, яка займає третє місце, і збірної Німеччини, що розташувалася на четвертому рядку турнірної таблиці, розпочався із затримкою у півтори годині. Перед грою в одному з приміщень спортивної арени виникла пожежа і для забезпечення безпеки довелося провести евакуацію. У першому періоді команди діяли досить обережно, не кваплячись включати швидкості та кидати в атаку всі сили. Як наслідок, закинутих шайб у перші 20 хвилин гри вболівальники так і не побачили. У другому періоді команди діяли активніше. Німеччина відкрила рахунок на 33-й хвилині, покаравши збірну Данії за видалення, зароблене за порушення чисельного складу. Не дивлячись на всі зусилля, збірній Данії так і не вдалося відігратися. Німеччина здобула перемогу і вийшла на третє місце у групі.

Збірна Канади, яка здобула перемоги у трьох попередніх матчах турніру, грала з аутсайдером групи А збірної Казахстану. Рахунок у матчі досить несподівано відкрив Казахстан. Канадці швидко відігралися, але потім тричі грали у меншості. Саме наприкінці третього штрафу Шестаков знову вивів Казахстан уперед. Проте ще до перерви Батерсон та Лаурі принесли лідерство збірної Канади. У другому періоді канадці обмежилися голом Северсона, хоча моментів для взяття воріт суперника створили достатньо. На 48 хвилині Савицький скоротив відставання збірної Казахстану до мінімуму. Проте за чотири хвилини Козенс повернув Канаді перевагу у дві шайби. А на останній хвилині матчу той самий Козенс встановив остаточний рахунок.

У матчі групи В зійшлися збірні Великої Британії та США. У першому періоді британці чотири рази грали у більшості, але використати перевагу в одного гравця так і не змогли. У другому періоді американці вели гру набагато коректніше, вилучення не заробляли і у підсумку відкрили рахунок. На 29 хвилині Майєрс, підставивши ключку під кидок Піка, переправив шайбу у ворота збірної Великобританії. На початку третього періоду Беллоуз ще двічі пробив голкіпера збірної Великобританії, причому обидва рази зробив це при грі здебільшого. Збірна США здобула перемогу, при цьому заощадивши сили перед вирішальними матчами групового етапу.

Ігрову програму дня у групі В завершували боротьбу за вихід до плей-офф збірні Чехії та Латвії. Чехи відкрили рахунок на початку п'ятої хвилини зустрічі. Після кидка Гертла від синьої лінії Зохорна добив шайбу у ворота збірної Латвії. За хвилину Червенка подвоїв перевагу збірної Чехії, реалізувавши більшість. Незабаром Шпачек зробив рахунок 3:0, а за три з половиною хвилини до перерви Гертл довів перевагу збірної Чехії до чотирьох шайб. Цього чехам здалося мало, і на 19-й хвилині Пастерняк відправив у ворота збірної Латвії п'яту шайбу. Буквально приголомшивши суперника у першому періоді, збірна Чехії зменшила оберти. І на другій хвилині третього періоду Латвія відіграла одну шайбу. Проте більшого чехи супернику не дозволили та відсвяткували перемогу, реабілітувавшись перед уболівальниками за сенсаційну поразку від збірної Австрії.

Група А:

• Німеччина – Данія 1:0 (0:0, 1:0, 0:0);
  • Канада – Казахстан 6:3 (3:2, 1:0, 2:1);

Група В:

• Великобританія – США 0:3 (0:0, 0:1, 0:2);
  • Чехія – Латвія 5:1 (5:0, 0:0, 0:1).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 20 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг контрольного матчу збірної України з хорватською «Рієкою», про перемогу «Айнтрахту» у фіналі Ліги Європи та результати поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 18 травня.