Німеччина зібрала вже понад 500 свідчень про звірства окупантів в Україні

Німеччина готує конференцію з питань міжнародного права, де говоритимуть про збільшення кількості ударів рф по цивільних об'єктах України

Марко Бушманн, володимир путін
Міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн

Німеччина збирає докази воєнних злочинів рф проти України для того, щоб мати докази під час трибуналу в Гаазі. Зібрано вже понад 500 свідчень, що доводять здійснення воєнних злочинів з боку рф. Арешт диктатора путіна та усіх, хто діє за його вказівкою, є неминучим - вважають у Міністерстві юстиції цієї країни. Важливо, щоб воєнні злочинці відповіли за кожен свій вчинок, а тому потрібно задокументовувати кожен приліт, кожне найменше руйнування цивільного об'єкту чи навіть незначне поранення людини. 

Про це в інтерв'ю виданню Bild розповів Марко Бушманн, міністр юстиції Німеччини. За його словами, ордер Міжнародного кримінального суду на арешт російського диктатора путіна означає необхідність продовжувати збирати докази - і Німеччина допомагає Україні це робити. 

"Наша країна вже зібрала понад 500 доказів воєнних злочинів, які російські війська скоїли в Україні. Були опитані понад 160 свідків. Звісно, це лише невелика частина з того, що накоїли росіяни. Але люди не завжди звертаються до експертів для фіксації воєнних злочинів. Ми хочемо переконати жертв і очевидців травматичних подій поділитися з поліцією тим, що вони пережили", - сказав він.

Міністр вважає що путін нарешті постане перед судом в Гаазі. А кожна фотографія обстрілів на мобільному телефоні українця може стати ще одним доказом злодіянь російського президента й армії рф. 

"Зрозумійте: якщо російський дрон прицільно прямує на житловий будинок, в якому перебувають цивільні особи, то це завжди - військовий злочин, для якого немає жодного виправдання", - пояснив Бушманн.

За його словами, наступного тижня у Мін'юсті Німеччини відбудеться конференція з питань міжнародного права. На ній обговорять російські удари російських дронів і ракет по цивільних об'єктах України. Намір розширити міжнародне співробітництво з Україною щодо збору доказів мають Польща та США. 

 Звірства росіян в Україні

Якщо говорити про воєнні злочини, то йдеться не лише про обстріли й убивства цивільних. Це також примус до громадянства рф людей на окупованих землях, їхній примус до мобілізації, освіта дітей нерідною мовою і нав'язування їм Z-патріотичного виховання та багато іншого.  

Окремим воєнним злочином виступає неналежне поводження з військовополоненими й убивство беззбройних солдатів, які здались в полон. Сьогодні Україну збурили два нових випадки:є неспростовні докази, що 15 лютого рашисти розстріляли шістьох поранених українських бійців в Авдіївці. Також вранці 18 лютого вони убили в окопі двох бійців ЗСУ у зоні бойової відповідальності ОСУВ Хортиця. Ці звірства росіян також розглядатиме Міжнародний кримінальний суд. 

У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube