"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Тіна Кароль запросила популярний колектив до свого авторського проєкту, аби створити унікальний музичний перформанс і разом дослідити історію обраної композиції. Для цього Schmalgauzen обрали пісню «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», музику до якої написав легендарний композитор Анатолій Кос-Анатольський на слова Івана Франка.
У Німеччині спробують створити механізм впливу на Росію
Німеччина планує переконати США скасувати санкції проти російського газогону "Північний потік-2". У Німеччині спробують створити механізм, що дозволяє самостійно перекрити газогін в разі тиску Росії на Україну.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Financial Times .
"Як тільки "Північний потік-2" буде завершений, в нас буде можливості зупинити подавання газу, коли ми вважатимемо це за необхідне. Таким чином ми можемо отримати зовсім іншу можливість впливати на Росію", - заявив депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС ) Андреас Нік.
Крім того, в Берліні очікують, що США скасують санкції проти газогону з приходом на пост держсекретаря США Ентоні Блінкена.
При цьому видання відзначає, що з боку нової адміністрації Білого дому є бажання налагодити відносини з Німеччиною. Зокрема, США розглядають Німеччину як важливого союзника в питанні протистояння Китаю, переговорів з Іраном і зміни клімату.
Відзначимо, проти будівництва газогону виступають Сполучені Штати, Україна і ряд європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину і Росію через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від Росії, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову.
Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему.
Також Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту .