У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Тепер наші Збройні сили мають ще три системи MLRS
Німеччина передала Україні три ракетні комплекси Mars II (копії американських M270), і також – ще три самохідні артилерійські установки PzH 2000.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на військовий портал Defence Express.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт анонсувала, що восени Україна отримає від Німеччини першу із 11 систем протиповітряної оборони типу IRIS-T SLM та три гусеничні БРЕМ на шасі танків Leopard 2. Історія з передачею систем Mars II Збройним силам України від Німеччини – одна із конфліктних точок, які досі існували між Києвом та Берліном.
Характеристика ракетних комплексів
Як пише видання Аrmyinform, РСЗВ MARS ІІ призначена для знищення скупчень живої сили та техніки противника, артилерійських батарей, засобів ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку, а також для дистанційного мінування місцевості. Вона складається з пускової установки, змонтованої на гусеничному шасі американської бойової машини піхоти М2 Bradley, некерованих ракет калібру 240 мм, апаратури управління вогнем та транспортної машини.
Кабіна екіпажу РСЗВ MARS ІІ, що налічує три особи — командир, водій та навідник — має систему колективного захисту від зброї масового ураження. У кабіні також розташовується апаратура управління вогнем. Реактивна система залпового вогню MARS ІІ використовує некеровані ракети з кумулятивно-осколковими бойовими частинами (БЧ) або касетними. Щоб випустити всі 12 ракет, MARS ІІ достатньо 60 секунд.
На початку червня 2022 року Німеччина сама заявила, що готова передати ЗСУ чотири системи Mars II. В процесі виявилось, що німці можуть передати навіть не чотири, а лише три Mars II, і то – не раніше вересня 2022 року, бо на ці комплекси було потрібно поставити відповідне програмне забезпечення для стрільби керованими ракетами GMLRS. Це виглядало скоріше як "відмазка" Берліну не давати зброю Україні.
Справді, німецькі Mars II не мали програмного забезпечення для стрільби ракетами GMLRS. Контракт на відповідну модернізацію 20 своїх MLRS німці ще у 2018 році дали своїм британським та американським підрядникам. Дедлайн по виконанню робіт – був якраз 2022 рік. І схоже, що перші три Mars II, котрі отримали ЗСУ – це взагалі перші MLRS, що були модернізовані за цим контрактом. Можливо, німецька влада могла б прокомунікувати, що Mars II затримуються, бо підрядники "підкачали". Але б тоді їм довелось визнати, що канцлер Шольц не оперує реальною інформацією про обороноздатність Німеччини.
Нагадаємо, Україна отримає від ЄС понад 90 вантажівок для військових. Крім того, Велика Британія надасть Україні кошти на ремонт залізниці для експорту зерна.
Також Інформатор писав, що Австралія відправила в Україну першу партію бронетранспортерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.