Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В українській армії вже скоро може з'явитися ще кілька систем ППО IRIS-T
Німеччина веде переговори із Швецією про постачання систем ППО Україні в межах нового пакета військової допомоги. Ймовірно, Німеччина передасть нам ще три системи IRIS-T. Перші такі системи вже надійшли в Україну і пройшли бойове хрещення.
Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на власні джерела.
"Німеччина звернулася до Швеції із проханням надати пускові установки для протиракетної системи, сумісної з IRIS-T. За словами людей, знайомих із цим питанням, переговори між країнами дозволять отримати більше боєприпасів, які можна використати для німецьких систем IRIS-T, відправлених до України", - пише журналіст видання.
За його словами, представники міністерства оборони Швеції та міністерства оборони Німеччини відмовилися від будь-яких коментарів з цього приводу.
Збройні сили Швеції використовують ракети IRIS-T у своїй Robotsystem 98, яка працює на броньованих гусеничних машинах шведського виробництва. У листопаді уряд скандинавської країни оголосив, що поставить Україні систему ППО, але не уточнив, яку саме.
Наприкінці січня з'явилась інформація на сайті німецького уряду про постачання в Україну ракет для системи ППО IRIS-T (їхню кількість не вказали), 13 вантажівок, два 15-тонні автонавантажувачі, 12 сідлових тягачів та 4 напівпричепи, 12 автомобілів для охорони кордону та 2 пікапи. Зазначалось, що Німеччина планує в майбутньому наступний пакет допомоги: -14 основних бойових танків Leopard 2A6 з боєкомплектом, дві броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3, дві радіолокаційні станції повітряного спостереження, а також 64 сідлові тягачі та 72 напівпричепи.
За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, вже фактично відомо, який тип бойових літаків може отримати Україна від західних союзників. І хоча моделі він не озвучив, з усіх можливих варіантів для авіаційного прикриття очікуваного наступу України якнайкраще підходить американський багатофункціональний винищувач F-16 Fighting Falcon.
Італія заявила, що не надаватиме Україні наступальну зброю. Причиною такого рішення стала "стурбованість військовою ситуацією в Україні". І хоч країна підтримує Україну в боротьбі з російськими окупантами. Однак надати Україні танки вони відмовились.
У п'ятницю, 3 лютого, на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна чекає на зброю, в тому числі й далекобійну, щоб боротися з російською навалою. Після її отримання українські захисники не лише не відійдуть від Бахмуту, а й почнуть деокупувати Донбас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.