За словами нардепа, народні обранці насправді голосували за цей закон нібито через вимогу республіканців, а останні - шоковані
Багато нардепів Верховної Ради підтримали скандальний законопроєкт про обмеження прав НАБУ і САП, оскільки їм це піднесли в обгортці "вимоги республіканців". Мовляв, саме так і хочуть у США. Тим часом у Вашингтоні шоковані: там кажуть, що нічого подібного не вимагали та підкреслюють, що такі кроки Зеленського - тривожні й, щонайменше, дивні дзвіночки.
Як повідомив Железняк, в ОП пояснювали нардепам необхідність підтримати скандальний законопроєкт №12414 буцімто через те, що документ про обмеження незалежності НАБУ та САП вимагають у США. Офіційна причина - нібито це, умовно, "на зло" демократам.
"Одним з аргументів Офісу, яким переконували деяких депутатів голосувати за корупційний закон про ліквідацію НАБУ і САП було, що типу це республіканці вимагають це зробити проти демократів", - пише Железняк.
Та все пішло не за сценарієм: республіканець Лідсі Грем та демократка Джинн Шахін виступили з заявою. У зверненні прямо вказують на те, що скандальний закон містить ознаки "прикручування гайок".
"Так ось, вийшла заява сенаторів, включаючи республіканця Ліндсі Грема (той самий який близький до Трампа та мав виносити закон про санкції) – що цей закон повний треш", – повідомив депутат.
Тим часом спільну заяву представників обох партій США оприлюднив сайт Сенатського комітету з питань міжнародних відносин США. У ній Ліндсі Грем та Джинн Шахін прямо вказують, що з моменту Революції Гідності Україна має суттєвий поступ у боротьбі з корупцією. Щобільше цю хвилю український народ підтримує навіть в умовах відкритої агресії РФ, що свідчить про велику волю до правди в українців. Скандальний закон у США вже назвали "підривним" й таким, що суперечить намірам перебороти корупцію.
"Ми побоюємося, що нещодавно прийнятий Верховною Радою закон, підписаний президентом Зеленським, підриває значну частину цього прогресу і суперечить надзвичайному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти. Одним з найпоширеніших аргументів на користь припинення підтримки України є те, що вона була затоплена корупцією. Ми визнаємо, що Україна продовжує досягати прогресу в цьому напрямку, і закликаємо уряд утриматися від будь-яких дій, які підривають цей прогрес. Продовжує існувати значна двопартійна підтримка України та згода щодо того, що в інтересах України – і наших власних – відповідати очікуванням її громадян і забезпечити, щоб структури управління гарантували економічне процвітання України та майбутні інвестиції США", – заявили Шахін та Грем.
Тим часомЗеленський вже звернувся до українців з анонсом нових змін у законодавство. 23 липня він пообіцяв надати Раді проєкт закону, який відновить незалежність антикорупційних органів. Таким чином Володимир Зеленський відреагував на громадські протести проти ганебного закону №12414, який днем раніше ухвалила Верховна Рада, а він - підписав.