Newsweek: Вашингтон має неформальні домовленості з росією, але Київ може все зруйнувати
ЦРУ вела перемовини з кремлем ще до початку повномасштабного вторгнення рф
Росія та Сполучені Штати, нібито, уклали неформальну домовленість, спрямовану на те, як обмежити розростання війни в Україні й перетворення її на нову Світову війну. Ці «джентльменські» домовленості були укладені ще до початку повномасштабного вторгнення рф. Згідно з ними, Білий дім зобов’язується не брати безпосередню участь у війні, не вживати заходів, які б вели до розпаду російської держави і стримувати від цього Київ, а в обмін на це кремль не буде поширюватиме війну за межі України та не використовуватиме ядерну зброю.
Впливове видання Newsweek, з посиланням на власні анонімні джерела в розвідці, повідомляє, що очільник ЦРУ Вільям Бернс мав розмову з путіним на передодні вторгнення рф в Україну. Адміністрація Байдена тоді вважала, що Україна приречена, але хотіла контролювати ескалацію. Згідно з домовленостями, москва також зобов’язалася обмежити свій напад територією України та діяти відповідно до негласних правил операцій. Йдеться про зобов’язання дотримуватися певних кордонів, не нападати на керівництво або дипломатів один одного. ЦРУ стверджує, що росіяни поважали ці правила.
Київ ламає обіцянки?
Після того, як наступ росії захлинувся, виявилося, що ЦРУ переоцінило ЗС рф та недооцінило Україну. Війна стала затяжною і США, через «майстерне лобіювання» Володимира Зеленського, «повільно й неохоче» погодилися постачати сучаснішу зброю з більшою дальністю, що потенційно могло спровокувати ескалацію між росією та НАТО. Київ зобов’язався не використовувати зброю для нападу на саму росію, але поступово відійшов від цього правила.
Джерело також покладає відповідальність за диверсії на «Північних потоках», підрив Керчинського мосту та атаку кремля безпілотниками на Київ. Воно додає, що у Вашингтоні хвилюються, що це призведе до розширення ескалації на інші країни чи застосування ядерної зброї. Білий дім, нібито, неодноразово застерігав від цього Українське керівництво, але воно його не слухається.
Варто зазначити, що в цьому ж матеріалі є й інші сенсаційні (якщо це не фейк) дані, такі, як згадка про катівні ЦРУ в Польщі чи абсолютну непрофесійність американської розвідки. Загалом у впливові видання, від публікацій у яких залежить політика урядів, уже кілька разів потрапляв матеріал на основі анонімних «джерел із розвідки», який нагадує антиукраїнське ІПСО. Ми писали про подібні випадки. До прикладу, є матеріал про участь України в диверсії на «Північних потоках» на основі статті The New Yourk Times. Є також стаття на основі «анонімних джерел» від Politico, яка повністю повторює штампи російської пропаганди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.