Інформатор розповідає все про 5-й тур чемпіонату Іспанії з футболу

Валенсія Атлетіко Жирона
Валенсія вимкнула Атлетіко, а українці запалили у Жироні

У понеділок, 18 вересня, завершився 5-й тур чемпіонату Іспанії з футболу. У цей ігровий період сталося чимало несподіванок, а українці чудово проявили себе у складі Жирони. Але про все - за порядком.

Інформатор аналізує матчі 5-го туру іспанської Ла Ліги.

Райо Вальєкано 2:0 Алавес

Почалося все у п'ятницю, у Мадриді, де місцевий Райо Вальєкано приймав Алавес. Нічого сенсаційного не сталося: голи Паласона з пенальті та Де Фрутоса у другому таймі принесли столичній команді перемогу. Вона стала третьою для команди та вивела мадридців аж на шосту сходинку у турірній таблиці.

• Райо Вальєкано - Алавес - 2:0 (1:0; 1:0)
    Голи: 1:0, з пенальті, Паласон, 43; 2:0, Де Фрутос, 82.

Атлетік 3:0 Кадіс

Так само безкомпромісно складалися події на полі у матчі Атлетік - Кадіс. Щоправда, першого забитого голу довелося чекати більше, ніж годину. Гурусете, а за пару хвилин і Вільялібре створили комфортну перевагу басків в рахунку. Підсумував перевагу господарів Іньякі Вільямс, забивший на 90-й хвилині.

• Атлетік - Кадіс - 3:0 (0:0; 3:0)
    Голи: 1:0, Гурусете, 66; 2:0, Вільялібре, 68; 3:0, Вільямс, 90.

Валенсія 3:0 Атлетіко

Мало хто міг припустити, що мадридський Атлетіко, потужно розпочавший цей чемпіонат, у 5-му турі буде розгромно битий у Валенсії. На Местальї Дієго Сімеоне та компанія отримали на горіхи вже на 5-й хвилині, коли відзначився Уго Дуро. Він же подвоїв перевагу "кажанів" у середині першого тайму. Хаві Герра на початку другої половини гри довів рахунок до розгромного. Грізманн та Мората залишали поле без здобутків. Але для матрасників трагедії не сталося - попри цю поразку керівництво клубу готово зробити Сімеоне нову пропозицію щодо продовження співпраці.

• Валенсія - Атлетіко - 3:0 (2:0; 1:0)
    Голи: 1:0, Уго Дуро, 5; 2:0, Уго Дуро, 34; 3:0, Хаві Герра, 54.

Сельта 0:1 Мальйорка

Тяжкий матч, який мав всі шанси завершитися нульовою нічиєю, але на 85-й хвилині Мурікі приніс перемогу гостям. Для Мальйорки, вона, до речі, стала першою у поточному чемпіонаті.

• Сельта - Мальйорка - 0:1 (0:0; 0:1)
    Голи: 0:1, Мурікі, 85.

Барселона 5:0 Бетіс

Суперник Шахтаря у груповому етапі Ліги чемпіонів минулого вікенду каменя на камені не залишив від Бетіса. Усі 5 м'ячів забивали різні гравці: Жоау Феліш та Роберт Левандовський у першій половині, а Ферран Торрес, Рафінья та Жоау Канселу - у другому таймі. У Левандовського та Торреса по 3 забитих голи у чемпіонаті - вони продовжують погоню за лідером перегонів, Джудом Беллінгемом з Реалу.

• Барселона - Бетіс - 5:0
    Голи: 1:0, Жоау Феліш, 14; 2:0, Левандовський, 32; 3:0, Ф.Торрес, 62; 4:0, Рафінья, 66; 5:0, Канселу, 81.

Хетафе 3:2 Осасуна

Програму недільних матчів відкривали Хетафе та Осасуна. Суперники не шкодували одне одного, забивши сумарно 5 м'ячів. Однак господарі були більш влучними, а переможний м'яч на 86-й хвилині провів Максимович.

• Хетафе - Осасуна - 3:2 (1:1; 2:1)
    Голи: 1:0, Митрович, 37; 1:1, Камерос, 45; 2:1, Кармона, 51; 2:2, з пенальті, Будімир, 57; 3:2, Максимович, 86.

Вільяреал 2:1 Альмерія

Після двох поразок поспіль реабілітувався перед власними вболівальниками Вільяреал. Жовта субмарина в рідних стінах примудрилася пропустити від Альмерії наприкінці першого тайму, однак майже одразу повернула рівний рахунок на табло. Перемогу господарі вирвали на 90-й хвилині.

• Вільяреал - Альмерія - 2:1 (1:1; 1:0)
    Голи: 0:1, Акієме, 44; 1:1, Жерар Морено, 45; 2:1, Серлот, 90.

Севілья 1:0 Лас-Пальмас

Андалусійці виглядають нестабільно на початку цього сезону, через що опинилися внизу турнірної таблиці. У битві за виживання проти Лас-Пальмасу команда змогла здобути перемогу із мінімальним рахунком. Для цього вистачило голу Лубеккіо на 71-й хвилині.

Севілья - Лас-Пальмас - 1:0
Гол: Лубеккіо, 71.

Реал 2:1 Реал Сосьєдад

Незвична картина: Реал Мадрид у ролі сторони, яка відіграється. Таке видовище мадридським глядачам запропонували різкі гості від Реалу Сосьєдад. Барренечеа відкрив рахунок вже на 5-й хвилині. Утім, команда Карло Анчелотті відігралася на початку другого тайму, коли забив Вальверде. Хоселу за 15 хвилин по перерві вивів галактікос вперед. Більше голів не було і навіть дивно, що промовчав Джуд Беллінгем.

• Реал Мадрид - Реал Сосьєдад - 2:1 (0:1; 2:0)
    Голи: 0:1, Барренечеа, 5; 1:1, Вальверде, 46; 2:1, Хоселу, 60.

Гранада 2:4 Жирона

Зірковий час українців у Жироні! Гранаді пощастило відчути на собі гармату Віктора Циганкова, а Артем Довбик віддав результативну передачу на Давіда Лопеса на 34-й хвилині. Загалом, до перерви Жирона забила три м'ячі. Жирона могла втратити перемогу, пропустивши два м'ячі у кінці зустрічі, але Коуту забив четвертий м'яч та оформив перемогу гостей. До речі, Жирона тепер вже третя у таблиці!

• Гранада - Жирона - 2:4 (0:3; 2:1)
    Голи: 0:1, Циганков, 22; 0:2, Савіу, 31; 0:3, Давід Лопес, 34; 1:3, Узуні, 63; 2:3, Бойе, 85; 2:4, Коуту, 89.

Турнірна таблиця Ла Ліги

Після 5 турів одноосібним лідером є мадридський Реал - 15 очок. Барселона - друга, а Жирона із Довбиком та Циганковим вже третя.

Несподіваний провал Атлетіко, вольова перемога Реалу, феєрія українців Жирони. Підсумки 5-го туру Ла Ліги 1