Ми проаналізували декларації нинішнього генерального прокурора України за останні три роки
Генеральний прокурор України є гарантом чесного правосуддя і боротьби з корупцією. Саме з цієї причини українці хочуть знати, як живе і чим володіє чиновник, який займає таку відповідальну і багато в чому визначальну вектор суспільно-політичного розвитку країни посаду. Тим більше, що 17 березня генпрокурор Ірина Венедиктова зазначила рік на займаній посаді.
Про це повідомляє Інформатор розібрав декларації Венедиктової на сайті НАЗК, та готовий вам розповісти подробиці
Порівняємо кілька декларації Ірини Валентинівни Венедиктової, надані нею, з моменту подачі кандидатури на посаду директора Державного бюро розслідувань, до вступу на посаду генпрокурора і річного терміну роботи на посаді.
Декларація кандидата на посаду директора ГБР за 2018 рік, подана у 2019 році
До вступу на посаду Венедиктова володіла офісом у 150 квадратів, і автомісцями у підвалі паркінгу, площею у 15 квадратів. У співвласності з чоловіком і дітьми (син і донька) юрист володіла земельною ділянкою, площею 1,5 тисячі квадратних метрів і будинком, площею 387,5 квадратних метрів і вартістю понад 2,5 млн гривень.
Венедиктовій також належав Porsche Cayenne 2013 року випуску.
Серед нематеріальних активів значився знак для товарів і послуг. Юристка практикувала консультування.
Також докторка юридичних наук, професор Ірина Венедиктова завідувала кафедрою цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. За рік юристка отримала понад 193 тисяч гривень доходу, тобто, по 16 тисяч гривень щомісяця в якості основної зарплати.
На цьому етапі Ірина Венедиктова займала дві оплачувані посади, як професор і радник. Також в декларації значаться статті додаткового доходу від гонорарів та здавання в оренду майна на загальну суму близько 400 тисяч гривень. Крім того, Ірина Венедиктова мала заощадження на рахунках в різних банках.
Так, на рахунку у "ПриватБанку" Венедиктова задекларувала 23,7 тисячі гривень, в "Райффайзен Банку" - 5,3 тисячі євро, і нарешті, в "Укрссіббанку" - 8,7 тисячі гривень.
Декларація на посаді т.в.о. директора ДБР за 2019 рік, подана у 2020 році
Крім майна, задекларованого раніше, у власності Венедиктової з'явилася кімната,з невстановленої площею і кадастровим номером. Дата набуття права власності - 4 вересня 2019 року.
Венедиктова продовжила отримувати зарплату в університеті ім. В.Н. Каразіна в розмірі 136,7 тисячі гривень на рік. Її зарплата з основного місця роботи - в декларації як юрособи і джерело доходу значиться Департамент кіберполіції Нацполіціі України склала 312, 7 тисяч гривень на рік. Тобто, 26 тисяч гривень щомісяця.
Також Ірина Венедиктова отримала зарплату, як нардеп, в розмірі 186 тисяч гривень, тобто, по 15,5 тисячі гривень щомісяця. У два рази збільшилися активи юриста на рахунку у "ПриватБанку" - до 67 тисяч гривень. Крім цього, нинішня глава Офісу генпрокурора отримувала дохід від здавання майна в оренду.
Декларація на посаді генпрокурора за 2020 рік, подана 19 березня поточного року
У Ірини Венедиктової, яка пропрацювала рік на посаді генерального прокурора України, додалося майна. У декларації з'явилися "нежитлові приміщення цокольного поверху",загальною площею 149, 5 квадратних метрів, вартістю понад 820 тисяч гривень, дата набуття прав - 4.06.2015 рік. Однак, в попередній декларації ця власність не вказана.
Крім того, Венедиктова стала щасливою власницею ще одного будинку із земельною ділянкою,площею 147,8 квадратних метрів, купленого в жовтні 2020 року. Площа земельної ділянки - 1,5 тисячі квадратних метрів, вартість не уточнюється.
Автомобіль HONDA з'явився у Дениса Колесника, сина Ірини Венедиктової, 15 січня 2020 року. Його вартість також не уточнюється.
Зарплата Венедиктової як генпрокурора склала 753 тисячі гривень за 2021 рік. Тобто, щомісячна зарплата генпрокурора України складає 62,75 тисяч гривень.Крім того, минулого роцку Венедиктова також отримала зарплату як т.в.о. керівника ДБР в розмірі 130 тисяч гривень за рік (близько 11 тисяч гривень щомісяця).
У 2020 році Ірині Венедиктовій виплатили разову допомогу в зв'язку зі звільненням з кіберполіції в розмірі близько 610 тисяч гривень. Крім цього, нинішня глава Офісу генпрокурора отримувала дохід від здавання майна в оренду.
Раніше Інформатор повідомляв про кредит на мільйон та нове авто: скільки заробила і що придбала прес-секретар президента Юлія Мендель.