Непристойні витрати короля Чарльза III: компромат відкопали противники монархії

Особливо це актуально на тлі падіння інтересу до коронації британських монархів з боку аудиторії ЗМІ

Чарльз III і глава партії «Республіка» Грем Сміт
Чарльз III і глава партії «Республіка» Грем Сміт. Фото: Getty Images

Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза III. За офіційними даними, захід обійшовся у 72 мільйони фунтів стерлінгів, але антимонархічна група Republic («Республіка») стверджує, що реальна вартість, ймовірно, набагато більша. Витрати на охорону порядку на церемонії становили 21,7 млн фунтів стерлінгів, а ще 50,3 млн фунтів стерлінгів узяв на себе департамент культури, ЗМІ та спорту.

Близько 20 мільйонів людей у Великобританії спостерігали по телевізору за коронацією Чарльза III у Вестмінстерському абатстві, що значно менше, ніж 29 мільйонів британців, які спостерігали за похороном королеви Єлизавети II у 2022 році.

Коронація Чарльза III. Фото: Getty Images
Коронація Чарльза III. Фото: Getty Images

На церемонії коронації були присутні високопоставлені особи з усього світу, а наступного вечора у Віндзорському замку відбувся зірковий концерт.

У щорічній доповіді та звітності DCMS, провідного департаменту в уряді Ріші Сунака, який співпрацював із королівським двором під час коронації, ідеться про те, що департамент «успішно провів центральні вихідні на честь коронації Його Величності короля Чарльза III, якою насолоджувалися мільйони людей як у Великобританії, так і в усьому світі».

У доповіді коронацію описували як «момент, який випадає раз у житті кожного покоління», що дає змогу «всій країні зібратися разом на святкування», а також надає «унікальну можливість відсвяткувати та зміцнити нашу національну ідентичність і продемонструвати Великобританію усьому світу».

Ріші Сунак і Чарльз III. Фото: Getty Images
Ріші Сунак і Чарльз III. Фото: Getty Images

Рух республіканців, який проводить кампанію за заміну монархії у Великобританії на виборного главу держави та демократичнішу політичну систему, назвав коронацію «непристойною» тратою грошей платників податків.

«Я був би дуже здивований, якби всі витрати становили 72 мільйони фунтів стерлінгів», – сказав The Guardian генеральний директор Republic Грем Сміт.

Крім витрат міністерства внутрішніх справ на охорону правопорядку і DCMS, включених до цих цифр, він сказав, що міністерство оборони, транспорт Лондона, пожежні команди та місцеві ради також понесли витрати, пов'язані з коронацією, і, за іншими оцінками, загальна сума витрат склала від 100 до 250 мільйонів фунтів стерлінгів.

«Але навіть такі гроші – 72 мільйони фунтів стерлінгів – неймовірні, – додав Сміт. – Це величезна сума грошей, яку можна витратити на парад однієї людини, коли ні в конституції, ні в законі не було жодних зобов'язань щодо проведення коронації й коли ми зіткнулися зі скороченням послуг найпершої потреби. Це був парад, на якому наполіг Чарльз III, що обійшлося платникам податків у величезні гроші, і це на додачу до величезного податку на спадщину, який йому не довелося платити, до того ж до витрат монархії в розмірі 500 мільйонів фунтів стерлінгів на рік».

Група антимонархістів на чолі з Гремом Смітом протестує біля Вестмінстерського абатства, скандуючи «Геть корону». Фото: Getty Images
Група антимонархістів на чолі з Гремом Смітом протестує біля Вестмінстерського абатства, скандуючи «Геть корону». Фото: Getty Images

Згідно з пунктом, погодженим у 1993 році тодішнім прем'єр-міністром Джоном Мейджором, будь-яка спадщина, що передається «від суверена до суверена», дає змогу уникнути 40%-го збору, який стягується з активів вартістю понад 325 000 фунтів стерлінгів.

Сміт додав:

«Це було марнотратство, якого ми просто не потребували. Це було абсолютно непотрібною тратою грошей у розпал кризи вартості життя в країні, що зіткнулася з величезною кількістю дитячої бідності. Коли діти не можуть дозволити собі обіди в школі, витрачати понад 70 мільйонів фунтів стерлінгів на цей парад непристойно».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube