Не тільки Франція: Євросоюз почав масштабне розслідування проти Telegram

В ЄС хочуть з'ясувати, чи не порушив Telegram цифрові правила, які були впроваджені блоком

Telegram, Європейський Союз
Месенджер міг занизити кількість користувачів в Європі, щоб не перевищувати поріг у 45 мільйонів

Після того, як у Франції затримали засновника месенджера Telegram Павла Дурова, власне розслідування почав Європейський Союз. Розслідування спрямовано безпосередньо проти месенджера, як такого. ЄС хоче виявити, чи не порушив Telegram цифрові правила ЄС, зокрема чи надав він дані щодо точної кількості користувачів.

Про це повідомляє видання Financial Times. Експерти ЄС з питань права висловили підозру, що месенджер міг занизити кількість користувачів в Європі, щоб не перевищувати поріг у 45 мільйонів. Проблема в тому, що соцмережі, які перетинають цей поріг, підпадають під дію низки правил, які повинні перевірити їхній вплив.

У лютому 2024 року Telegram оцінив кількість користувачів з Євросоюзу в 41 мільйон. У серпні Telegram повинен був надати оновлену цифру, але не зробив цього, заявивши, що користувачів все ще менше ніж 45 мільйонів. "Пришити" порушення месенджером Закону ЄС про цифрові послуги (DSA) можливо тільки за фактом такої відмови – а ініційована ЄС перевірка у будь-якому випадку "підтвердить", що у соцмережі понад 45 млн користувачів в країнах блоку.

ЄС одночасно веде власні підрахунки та контактує з Telegram з приводу розрахунків, які зробила компанія. Внутрішнє розслідування веде внутрішня служба даних і науки ЄС.

"У нас є спосіб за допомогою наших власних систем і розрахунків визначити, наскільки точними є дані про користувачів. І якщо ми вважаємо, що вони не надають точних даних про користувачів, ми можемо в односторонньому порядку визначити їх як дуже велику платформу на основі нашого власного розслідування", – прокоментував ситуацію спікер Комісії з цифрових питань ЄС Томас Реньє.

Що таке DSA

DSA (Digital Services Act) – спеціальний регламент ЄС, офіційно спрямований на забезпечення безпеки онлайн-сервісів та відповідальності платформ за контент, який вони поширюють. Усі платформи, які діють в ЄС, повинні виконувати основні вимоги DSA:

  • Ефективне та швидке видалення незаконного контенту;
  • Прозорість алгоритмів для перевірок та користувачів;
  • Контроль над рекламою, особливо над таргетованою;
  • Захист неповнолітніх від шкідливого контенту та небезпечної реклами;
  • Ефективні механізми для подання скарг;
  • Готовність до аудиту та перевірок, які досліджують відповідність платформи іншим правилам.

Що відомо про арешт Дурова

Власника месенджера Telegram Павла Дурова затримали французькі спецслужби в аеропорту Ле Бурже у суботу, 24 серпня. Затримання проводилося згідно з ордером, який видало Національне управління французької судової поліції на запит Управління боротьби зі злочинами щодо неповнолітніх. Макрон заявив, що рішення про арешт Дурова не має політичного характеру. За словами глави держави, підприємця заарештовано в рамках судового розслідування.

Дурову закидають низку правопорушень, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей, здобуття викрадених товарів, педофільський контент, обхід санкцій тощо. Основною претензією французької влади до власника Telegram могли стати нелегальні трансляції матчів національної Ligue 1 у його месенджері.

Паризька прокуратура повідомила, що розслідування щодо Дурова було відкрито 8 липня. Точна причина арешту підприємця поки не повідомляється. Французькі правоохоронні органи після сьогоднішнього судового розгляду мають або відпустити Дурова або офіційно пред'явити йому підозру.

Нагадаємо, що брата Павла Дурова також оголошено у розшук у Франції. Як повідомляє видання Politico, претензії до братів-засновників платформи у французьких правоохоронців виникли не пізніше березня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube