Не очікувала, що буду так плакати: Лілі Гладстон ніколи не вірила, що побачить за життя номінацію на Оскар

Читать на русском

Чому номінація актриси стала справжнім проривом у кіноіндустрії

Читать на русском
Лілі Гладстон
Революційна подія

Чому номінація актриси стала справжнім проривом у кіноіндустрії

Лілі Гладстон розплакалася, коли почула, як Джек Куейд прочитав її ім'я у категорії «Краща актриса» на церемонії вручення «Оскара». «Я не очікувала, що так плакатиму», – сказала вона. Але це було ніщо, порівняно з реакцією її батьків.

Зрештою, не кожного дня вас номінують на свій перший «Оскар» або ви стаєте першим корінним американцем, номінованим на конкурсну акторську премію «Оскар».

«Я не була впевнена, що побачу це у своїй кар'єрі за життя, – сказала 37-річна Гладстон. – Я сподіваюся, що це просто означає, що люди почнуть більше піклуватися про індіанців і більше дізнаватися про них».

Лілі Гладстон
Лілі Гладстон

Гладстон не перша артистка з-поміж корінних народів, яка претендує на кращу жіночу роль: Кейша Касл-Гьюз («Вершник на китах», 2003) та Ялиця Апарісіо («Рома», 2018) також були номіновані в тій же категорії, але вона перша з США. Фолк-співачка Баффі Сент-Марі вважається першою представницею корінного населення, яка отримала «Оскар» (за найкращу пісню «Up Where We Belong» з «Офіцера та джентльмена» у 1983 році), але її спадщина нещодавно була оскаржена. А у 2019 році Уес Стьюді, американець чероки, отримав почесний «Оскар» за «його незабутні ролі в кіно і за його стійку підтримку індіанської спільноти».

Перша з США
Перша з США

У Гладстон видався напружений місяць: 7 січня 2024 року вона стала першою представницею корінного населення, яка отримала «Золотий глобус» за кращу жіночу роль, проголосивши потужну промову, в якій вона вимовила кілька рядків мовою племені чорноногих. Вона також отримала нагороду за найкращу жіночу роль від Нью-Йоркського гуртка кінокритиків, а також була номінована на премію Critics Choice Awards та Гільдію кіноакторів.

«Я сповнена надій з огляду на те, як зараз розвиваються тенденції: ми або розповідаємо свої власні історії, або дуже сильно впливаємо на те, як розповідаються історії про нас», – сказала вона.

Ми розповідаємо власні історії
Ми розповідаємо власні історії

Фільм «Вбивці квіткової повні», заснований на науково-популярній книзі Девіда Ґранна, спочатку був переосмислений, щоб зосередитися на відносинах між Моллі та її чоловіком Ернестом (Леонардо Ді Капріо), який вступає в змову зі своїм дядьком (Роберт Де Ніро) з метою вбити її родичів, щоб спробувала захопити багату на нафту землю в Оклахомі.

«Моллі Кайл – неймовірна жінка. "Вбивці квіткової повні" дали можливість повернути жінкам корінних народів місце на екрані, з якого нас виключила історія. Тож зробити Моллі, її сестер, її матір та її спільноту персонажами, які, просто будучи такими, якими вони є на екрані, змінюють стереотипи людей і контекстуалізують моменти історії, які, можливо, надають справжньому трохи більше сенсу – це давно назріло».

Нас виключила історія
Нас виключила історія

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.