Не нові обмеження, а часткове їх скасування: Лубінець пояснив призупинення пунктів Конвенції з прав людини

Інформація про обмеження прав була викривлена

Лубінець і права людини
Лубінець пояснив призупинення деяких пунктів Конвенції з прав людини

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував новини ЗМІ про те, що Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав і свобод людини. Він зазначив, що насправді йдеться не про обмеження прав людини, а про часткове скасування обмежень, які були застосовані раніше.

За його словами, вперше Україна подала таку заяву щодо відступу від зобов’язань Конвенції через напад росії ще у 2015 році.

"Це лише формальність, яка зумовлена міжнародним законодавством і зобов’язанням України: у Конвенції з прав людини немає поняття "воєнний стан", а будь-які обмеження прав людини в Європі неприпустимі. Такий крок лише необхідність", - пояснив він. 

За словами Лубінця, в останній новині на сайті Ради Європи йдеться про те, що частково знімають заходи відступу від Конвенції. Тобто скасовують раніше подані обмеження, а не вводять нові, як було подано в новинах.

Що таке Європейська конвенція з прав людини?

Європейська конвенція з прав людини - міжнародний договір, який захищає права та свободи людини в Європі. Вона прийнята у 1950 році, набула чинності у 1953 році. Україна стала учасницею Конвенції у 1995 році.

Європейська конвенція з прав людини гарантує право на життя, заборону катувань, заборону рабства та примусової праці, свободу слова, свободу релігії. Крім того документ гарантує право на справедливий суд, право на приватне та сімейне життя, ним також забороняється дискримінація. 

Люди, які вважають, що їхні права порушені, можуть звернутися до Європейського суду з прав людини. Суд виносить рішення, чи було порушено права людини, і може зобов'язати уряд виплатити компенсацію.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Лубінець пояснив, чому Росія відмовляється від обміну полоненими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube