"Не наша війна": Сійярто заявив, що Угорщина ще не вирішила щодо участі в Глобальному саміті миру

Читать на русском

Будапешт переконаний, що на мирний саміт обов’язково потрібно запросити російських делегатів, інакше вся зустріч не матиме жодного змісту

Читать на русском
Петер Сіярто
Уряд Віктора Орбана заявляє, що має гарні стосунки з РФ

Будапешт переконаний, що на мирний саміт обов’язково потрібно запросити російських делегатів, інакше вся зустріч не матиме жодного змісту

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що досі немає рішення щодо того, чи буде делегація його країни на Глобальному саміті миру у Швейцарії. За його словами, уряд країни «поважає зусилля Швейцарії», але поділяє позицію, що без представників Кремля така зустріч не має сенсу. Крім того, Будапешт не бачить причин залучатися в переговорний процес, оскільки для Угорщини ця війна «не своя».

Заява пролунала в інтервʼю білоруському пропагандистському виданню ОНТ. Угорський міністр зазначає, що дискусія все ще триває.

«Якщо не обидві сторони війни представлені, я думаю, це законне питання, чи має все сенс із погляду кінцевої мети, а саме, — прагнення до миру. Тому ми вважаємо, що мирна конференція має реальний сенс і дає найбільшу надію на мир, якщо обидві сторони сидять за столом», — заявив Сійярто.

Він також зазначає, що російсько-українська війна не має жодного стосунку до його країни й це також є однією з причин, яка спонукає Будапешт ігнорувати саміт. Сіярто зазначає, що в його країни чудові стосунки з Кремлем, тому уряд не поділяє позиції багатьох сусідів по ЄС.

«Росія не нападала на нас. Ми не в стані війни. Україна не бореться за нас. Якби на нас напали, це була б інша ситуація, але на нас не нападали, як і на інші держави Європейського Союзу», — заявив міністр.

Глобальний саміт миру

У неділю, 2 червня, виступаючи на полях саміту «Діалоги Шангрі-Ла», президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай намагається зірвати Глобальний саміт миру. За його словами, про свою участь у події вже заявили 106 країн світу та міжнародні організації. На зустрічі має бути приблизно 70 президентів , хоч досі не відомо, чи буде президент США Джо Байден.

Участь Китаю була б вагомим здобутком західної та української дипломатії, оскільки це гарантувало б більше залучення Глобального Півдня. Пекін до останнього тримав інтригу, але після зустрічі вождя росіян Володимира Путіна з очільником КНР відмовився від участі. Іншим вагомим геополітичним гравцем, рішення якого є важливим, залишається Саудівська Аравія. У західних ЗМІ з’явилася інформація, що Ер-Ріяд відмовився від участі, але це ще потребує підтвердження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.