Не лише капітуляція України: в ISW розповіли, чого зажадає Путін на майбутніх переговорах

Кремлівський правитель прагне ослаблення НАТО

Путін, війна
Переговори з Путіним поки що не принесуть стійкого миру, вважають аналітики

Російський диктатор Володимир Путін не відкидає своїх довоєнних вимог щодо ізоляції України. Він має намір домагатися виконання цих вимог під час можливих переговорів із західними лідерами про припинення війни в Україні. Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

Видання Financial Times (FT) повідомило з посиланням на колишнього високопоставленого кремлівського чиновника та інше джерело, що Путін збереже свої довоєнні вимоги не допустити вступу України до НАТО і змусити Альянс відмовитися від розгортання сил у Східній Європі, щоб гарантувати відсутність “загроз для Росії”. Це було його ультиматумом Сполученим Штатам від грудня 2021 року перед повномасштабним вторгненням в Україну. Тоді Путін зажадав, щоб НАТО взяло на себе зобов'язання не приймати Україну чи будь-які інші країни як нових членів, не розміщувало збройних сил у країнах, які стали членами НАТО після травня 1997 року; заборону на будь-яку військову діяльність НАТО в Україні, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії; заборону на розміщення ракет середньої дальності в районах, які можуть досягти території Росії.

Як зазначають в ISW, Путін використав і посилив цей наратив у 2021 році, щоб сформувати інформаційний простір та виправдати повномасштабне вторгнення в Україну перед своїм повномасштабним вторгненням у лютому 2022 року.Водночас аналітики звертають увагу,  НАТО і не здійснювала жодних значущих дій із розширення у Східній Європі або просування майбутнього членства України в Альянсі.

Вимоги Путіна від грудня 2021 року, зокрема, виходять за межі України та спрямовані на те, щоб відкотити НАТО назад. Кремль, ймовірно, прагне відродити цей наратив у спробі маніпулювати західними лідерами, щоб вони погодилися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом «компромісу» у будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні, зазначають аналітики. Представник Кремля Дмитро Пєсков повторив, що Кремль готовий вести переговори з Трампом без будь-яких «попередніх умов», але ISW продовжує оцінювати, що жодні переговори не призведуть до значного чи стійкого світу, поки Путін залишається прихильним до довоєнних вимог повної капітуляції України.

Мирні переговори

Новобраний президент США Дональд Трамп 9 січня заявив, що правитель Росії Володимир Путін хоче зустрітися з ним. Республіканець підкреслив, що підготовка до цієї зустрічі вже триває. Путін ще у грудні заявив, що готовий зустрітися з Трампом "у будь-який час", щоб обговорити припинення війни в Україні. 

CNN раніше назвав дати ймовірних перших переговорів між Києвом і Москвою. Вони можуть відбутися вже в першій половині 2025 року. Американські експерти вважають, що угоду можна укласти до Великодня – 20 квітня 2025 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube