Не фіксували: у Повітряних Силах заперечили наявність в окупантів шахедів з реактивним двигуном

Наразі в Україні не булі помічені випадки застосування реактивних БПЛА з боку росіян

Шахеди з реактивним двигуном
Встановлення реактивного двигуна на дрон збільшує його вартість в десятки разів

У Повітряних силах ЗСУ не підтвердили інформацію про те, що росіяни отримали від Ірану нові модифікації шахедів, які обладнані реактивним двигуном. Застосування цих дронів не фіксували. Також невідомо, чи це озброєння взагалі будуть постачати росії.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Повітряних Сил Юрій Ігнат. За його словами, фейкову інформацію поширили росЗМІ.

"Ця інформація з’явилася в інтерв’ю на російських пропагандистських каналах, де якийсь дєдушка-генерал прочитав новини від іранського оборонпрому, що винайшли Shahed, який має реактивний двигун і досягає швидкості 600-800 км. І дєдушка вже вирішив, що такий БпЛА є в розпорядженні росії й що вони їх проти нас застосовують", - сказав Юрій Ігнат.

Речник наголосив, що наразі в Україні не фіксували випадків застосування реактивних шахедів. Також поки немає інформації про те, що Іран збирається поставляти росії дрони такого типу.

Ігнат додав, що встановлення реактивного двигуна на дрон збільшує його вартість в десятки разів, адже він фактично перетворюється на крилату ракету. Також для виготовлення такого типу шахедів знадобиться набагато більше часу.

Шахеди з реактивним двигуном: що відомо

Декілька днів тому генерал-майор російської армії Володимир Попов заявив, що у росії зʼявилася нова версія шахедів, яка може розвивати втричі більшу швидкість. За його словами, нібито вдалося встановити реактивні двигуни на іранські дрони-камікадзе.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко повідомляв, що якщо гіпотетично росіянам справді вдасться поставити реактивний двигун на ці безпілотники, це вплине на роботу ППО. За його словами, наземним мобільним групам на пікапах, що зараз перехоплюють ворожі дрони, буде важко боротися з цілями, що летять зі швидкістю 500-600 кілометрів на годину. Але для зенітно-ракетних комплексів дрони з реактивним двигуном навпаки стануть більш помітною ціллю, а швидкість польоту значення все одно не матиме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube