Не далекобійні ракети. У США назвали пріоритет військової допомоги для України

Україні необхідно передати більше систем ППО Patriot, Hawk, Iris-T, Gepard, Nasams

Nasams
Nasams відбиває атаку з неба. Фото: CNN

У вівторок, 19 вересня, міністр оборони США Ллойд Остін назвав найбільш необхідну зброю для Збройних сил України. За словами міністра, мова не продалекобійні ракети, про які прохає українська влада. Без постачання засобів ППО зима в Україні може виявитись складнішою, аніж надання далекобійних систем для ураження російських загарбників.

Про пріоритет військової допомоги для України розповів міністр оборони США Ллойд Остін. Про це повідомляє інформаційна агенція Укрінформ.

"Ми фокусуємося на тому, і будемо й надалі фокусуватися на тому, чого Україна потребує найбільше. Ми місяцями говорили про нагальну необхідність засобів ППО, тоді, коли росіяни ще не почали робити те, що вони роблять останні кілька місяців, ми знали, що це, можливо, станеться", - сказав Остін.

ППО для України залишатиметься найбільш необхідною потребою України. Західні партнери готові робити усе, що в їх силах у цьому напрямку для збільшення потенціалу зброї протиповітряної оборони для захисту від балістичних та дронових ударів по Україні.

Союзниками вже вдалося зібрати та спільними зусиллями передати Україні системи ППО Patriot, Hawk, Iris-T, Gepard, Nasams. Проте цього недостатньо. Американський міністр заявив, що  настав час провести інвентаризацію своїх запасів і передати стільки боєприпасів для ППО, скільки вони можуть. Це стає ще більш актуальним, адже Україна входить в чергову зиму війни.

Системи протиповітряної оборони (ППО) - це комплекси, призначені для захисту території держави від атак противника з повітря. Вони можуть застосовуватися для знищення літаків, вертольотів, ракет, безпілотників та інших повітряних цілей.

Системи ППО:

Системи протиповітряної оборони (ППО) - це комплекси, призначені для захисту території держави від атак противника з повітря. Вони можуть застосовуватися для знищення літаків, вертольотів, ракет, безпілотників та інших повітряних цілей.

Дальнього радіуса дії (від 100 км і більше) - призначені для захисту великих територій, наприклад, столиць або стратегічних об'єктів. Середнього радіусу дії (від 20 до 100 км) - призначені для захисту військових об'єктів, таких як аеродроми або військові бази. Ближнього радіуса дії (від 10 до 20 км) - призначені для захисту невеликих територій, таких як міста або військові підрозділи.

Серед найбільш відомих систем ППО Заходу можна виділити наступні:

  • Patriot - американська система ППО середнього радіуса дії. Вона використовується в армії США та багатьох інших країнах світу.
  • Hawk - американська система ППО середнього радіуса дії. Вона була розроблена в 1950-х роках і залишається на озброєнні деяких країн світу.
  • Iris-T - німецька система ППО ближнього радіуса дії. Вона використовується в армії Німеччини та багатьох інших країнах світу.
  • Gepard - німецька система ППО ближнього радіуса дії. Вона оснащена 35-мм гарматою і зенітно-ракетним комплексом.
  • Nasams - норвезько-американська система ППО середнього радіуса дії. Вона використовується в армії США, Норвегії, Україні та інших.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube