Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
На реверсі обігової пам'ятної монети номіналом 10 гривень зображена ЗРК Patriot
На передодні Дня Повітряних Сил ЗСУ (його святкують 6 серпня) Національний банк України презентував лімітовану версію монети номіналом 10 гривень. На її реверсі замість Івана Мазепи зображений американський ЗРК Patriot на фоні стилізованого радара, що виявляє ціль.
Про це повідомила пресслужба НБУ. Зазначається, що монета стане третьою у серії "Збройні Сили України". Вона не є колекційною та буде знаходитись в обігу разом з іншими монетами аналогічного номіналу.
"Ця монета продовжує серію "Збройні Сили України" та присвячена подвигам і героїзму воїнів протиповітряної оборони, які самовіддано та щоденно боронять небо України", – йдеться у повідомленні.
Тираж монети з ЗРК Patriot становитиме 10 мільйонів штук. За даними відомства, це 6% від поточної кількості монет номіналом 10 гривень. Водночас частина тиражу, а саме 500 000 штук, монети "ППО – надійний щит України" буде оформлено як сувенірна продукція у спеціальні ролики. У продаж вони надійдуть з 9 серпня в інтернет-магазині нумізматики Нацбанку.
Дизайн реверсу 10-гривневої монети створила Тетяна Балута, а скульптором був Володимир Дем’яненко. Вона виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом.
Монета "ППО – надійний щит України" буде знаходитися в обігу разом з версію 10 гривневої монети "Завжди поруч", представленої у травні 2023 року, а також з монетою, присвяченою військовослужбовцями територіальної оборони, яка в обігу з жовтня 2022-го.
В НБУ наголосили, що до кінця 2023 року планується введення в обіг ще двох пам'ятних монет, одна з яких буде присвячена Збройним Силам України.
Раніше Інформатор писав, що патріотичні монети на згадку про війну випускає й "Ощадбанк". Всі монети виготовлені зі срібла та коштують приблизно по 5 тисяч гривень.
Також повідомляли, що НБУ випустив пам’ятну монету “Народжений в Україні”. Вона присвячена маленьким українцям, які народились та вимушені жити під час війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.