За прогнозами статистика Нейта Сільвера розрив складає 56/44 у бік Харріс, але це неточно - через особливості американської виборчої системи
Президент України Володимир Зеленський напередодні заявив, що не знає, хто переможе на виборах у США, але підтримку нашої держави пообіцяли здійснювати обидва кандидати у разі перемоги. Хоча Гарріс відчутно випереджує Трампа з загальної чисельності прихильників, визначити, хто переможе на виборах дуже складно. Причина в особливостях американського виборчого законодавства. Ці особливості наочно показав нардеп Ярослав Железняк - у своєму допису у Telegram. Його пояснення пояснює, чому через подорож Зеленського у штат Пенсільванія, що відбулася під час його візиту до США, республіканці влаштували справжній скандал.
Железняк зауважив, що нині, за даними американського статистика Нейта Сільвера, розрив становить 56/44 у бік Гарріс, але насправді все дуже складно. Складнощі щодо прогнозування результатів виборів вшиті у саму виборчу систему США.
У США справа при визначенні результатів виборів не у більшості голосів. Майбутньому президенту треба перемогти у більшості штатів. Є штати, де впевнено перемагає Гарріс - і є штати, де перемагає Трамп.
Принаймні у 7 штатах розрив між кандидатами не перевищує 2%:
“Все залежить від ймовірних виборчих комбінацій у таких штатах як Пенсільванія, Мічиган, Вісконсин, Арізона, Джорджія, Північна Кароліна і Невада. За результатами симуляцій, найбільш імовірний сценарій відбувся 15 273 рази із 70 000. Найменш ймовірний – лише двічі”, – написав Железняк.
Загалом визначено 11 ключових штатів. За прогнозами, Трамп перемагає у 5, а Гарріс – у 6.
Але якщо республіканець, наприклад, “дотисне” у Пенсильванії, де розрив лише 1,3%, то він зможе здобути перемогу. Нині там переважає Гарріс. До речі саме Пенсільванію відвідав Зеленський разом із губернатором-демократом. Після цього республіканці влаштували грандіозний скандал, а Трамп навіть відмовлявся від зустрічі із Зеленським, проте та зустріч все ж відбулася.
Варто згадати, що у 2016 на президентський виборах у США Гілларі Клінтон набрала в цілому голосів виборців більше на майже 3 млн. Втім, вона програла Трампу, який переміг у більшості штатів.
До виборів президента США лишилось зовсім мало часу. Якщо раніше Трамп мав великі шанси на перемогу, то після заміни кандидата від демократів його рейтинги почали котитися вниз. Особливо після дебатів між Дональдом Трампом і Камалою Харріс. Як повідомило NBC News, за результатами опитування Харріс випереджає Трампа на п'ять пунктів.
Опитування показало, що Харріс має 47% голосів серед зареєстрованих виборців, а Трамп – 42%. Варто нагадати, що у липневому опитуванні він випереджав на два пункти тодішнього кандидата від Демократичної партії Джо Байдена. Йти на другий тур дебатів з Гарріс кандидат від республіканців відмовився. А ось його опонентка заявляла, що прийняла запрошення від телекомпанії CNN на ще одні дебати.
Нагадаємо, під час зустрічі з Володимиром Зеленським Трамп заявив, що буде підтримувати Україну, якщо виграє на виборах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.