У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У місцях активних бойових дій, приміром, у Бахмуті, досі залишаються неповнолітні діти. Українська влада не може евакуювати їх із зони бойових дій через відсутність відповідного механізму.
В Україні готуються до впровадження процедури примусової евакуації неповнолітніх дітей із "гарячих точок" бойових дій, зокрема з Бахмута, де відбуваються постійні обстріли та рівень небезпеки є дуже високим. Відповідні напрацювання незабаром з'являться у Мінреінтеграції.
Зазначається, що за новим механізмом держава зможе вивозити діток із небезпечних зон бойових дій навіть без дозволу їхніх батьків, здійснюючи евакуацію у примусовому порядку.
Так, згідно із новою постановою Мінрегінтеграції, передбачений новий дозвіл ОВА за погодженням з органами військового командування та Коордштабом з питань проведення обов’язкової евакуації дітей.
При цьому приймати рішення про проведення обов’язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з їхніми батьками або особами, які їх замінюють.
Такі рішення можуть ухвалюватися щодо окремих населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. При цьому відмова батьків від обов’язкової евакуації не допускається.
«Якщо батьки не можуть подбати про безпеку дітей, це зробить держава!» – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Українці у зонах проведення активних бойових дій часто відмовляються вивозити своїх дітей із небезпечних ділянок фронту. Так, станом на зараз, у Бахмуті, який щоденно обстрілюється ворогом, перебуває до п'яти тисяч громадян, з яких близько 40 - діти. Їхні життя щоденно наражають на неймовірно високу небезпеку. З іншого боку, батьки бояться переїздити через невизначеність щодо подальшої долі дітей та можливості облаштуватися на новому місці. Люди бояться втратити роботу, жити на виплати для переселенців, а також хочуть зберегти хоч якусь "стабільність", яку, на їхню думку, вони мають у місті проживання.
Втім, перебування у прифронтових зонах дітей має критичні наслідки для їхньої психіки, повністю позбавляє діток можливості нормально рости та розвиватися. І, найголовніше, існує постійна загроза для життя.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що у Куп'янському районі оголошено обов'язкову евакуацію дітей та маломобільних людей через постійні обстріли міста противником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.