Навіщо Саакашвілі поїхав до Грузії, і чи стане Україна повертати його

Читать на русском

Президент України Володимир Зеленський висловив твердий намір брати участь у подальшій долі Саакашвілі

Читать на русском
Навіщо Саакашвілі поїхав до Грузії, і чи стане Україна повертати його

Президент України Володимир Зеленський висловив твердий намір брати участь у подальшій долі Саакашвілі

Президент України Володимир Зеленський в неділю, 3 жовтня, заявив журналістам, що не знав про поїздку Саакашвілі до Грузії, і отримав інформацію про його затримання зі ЗМІ. Він також заявив, що Україна зробить все можливе, щоб повернути свого громадянина, яким є Михайло Саакашвілі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на трансляцію брифінгу Зеленського у Львівській області.

 

Навіщо Саакашвілі поїхав до Грузії, і чи стане Україна повертати його 1

Президент Зеленський заявив, що не знав про поїздку українського політика Михайла Саакашвілі на батьківщину, до Грузії, і був здивований, коли дізнався про факт його затримання там. Зеленський негативно оцінив такий вчинок Саакашвілі. 

"У Грузії вибори. Напевно він думав, що це такий політичний крок,не знаю. Я вважаю, що це неправильно, адже він знаходиться в політичній владі (України - прим. ред.), Але, напевно, він так думав. Я про це нічого не знав і дуже здивувався", - сказав Зеленський. 

На питання журналістів про те, чи буде Україна втручатися в те, що відбувається після арешту Саакашвілі в Грузії, президент Зеленський відповів однозначно: він зробить все можливе, щоб повернути українського громадянина.

"Я завжди виступаю за те, і вам про це відомо, щоб повернути всіх українських громадян в Україну. Михайло Саакашвілі - український громадянин,це стосується і його", - сказав президент. 

Питання про те, навіщо Саакашвілі повернувся на батьківщину після 8 років відсутності, залишається відкритим. Сам він такий вчинок в соцмережах і на програмі "Свобода слова" оцінив, як прагнення допомогти своєму народові і країні в період глибокої політичної кризи. 

"Я не можу дивитися на бардак і катастрофу, і беззаконня в Грузії. Але це не означає, що я хочу в Грузії до влади прийти і так далі.Я живу між Києвом і Одесою і вважаю Україну своєю домівкою. Звичайно, я люблю Грузію і хотів би їй допомогти", - сказав Саакашвілі. 

Однак, якщо в ситуації розібратися, вона починає здаватися не настільки однозначною. Про це написав нардеп Олексій Гончаренко. 

Грузія вже рік перебуває в політичній кризі. На парламентських виборах  минулого року, за офіційними результатами, перемогла правляча партія і непримиренні суперники Саакашвілі "Грузинська мрія" з результатом понад 48%.

Опозиція, зокрема, одна з найбільш впливових політичних сил - партія Саакашвілі "Єдиний національний рух" - заявила, що результат завищений і фактично заблокувала роботу парламенту, відмовившись брати свої мандати і бойкотуючи засідання.

Криза тягнулася дуже довго і щоб припинити її, втрутився ЄС. За посередництва глави Євроради Шарля Мішеля вдалося досягти складного політичного компромісу: якщо на цих місцевих виборах влада не підтверджує свій результат і набирає менше 43%, то в Грузії наступного року призначаються позачергові парламентські вибори. 

"Той факт, що ці місцеві вибори ключові для країни - очевидний всім. Це момент істини. І тому, у Саакашвілі не було іншого вибору, щоб максимально мобілізувати своїх прихильників,крім як зробити цей відчайдушний крок і приїхати до Грузії після стількох років", - резюмував нардеп. 

Він зазначив, що з великою ймовірністю політична криза не тільки не припиниться, а й посилиться у багато разів. На його думку, Україні варто пильно стежити за тим, що відбувається в Грузії. 

Після затримання Саакашвілі у Facebook політика оприлюднили відеозвернення, в якому він говорить, що планує створити нову сім'ю з депутаткою від СН Єлизаветою Ясько.

"Вже є заява від спікера Офісу Президента. Ми стежимо за тим, що буде. Природно, ми будемо піднімати це  питання",- підкреслила українська наречена Саакашвілі.

Нагадаємо, Михайла Саакашвілі, який повернувся на батьківщину до Грузії, в п'ятницю, 1 жовтня, затримали і помістили до пенітенціарної установи. Про помилування мови не йде. Наразі стосовно нього порушено п'ять кримінальних справ. Саакашвілі оголосив голодування.

Для довідки. Михайло Саакашвілі очолював Грузію у 2008-2013 роках. У 2013 році він програв президентські вибори і поїхав з країни. Через два роки він втратив грузинське громадянство, а в Грузії проти політика порушили кілька кримінальних справ. За деякими з них він заочно отримав тюремні терміни. Саакашвілі не повертався на батьківщину 8 років.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.