Навіщо генерал Салюков прилетів у Білорусь на другий день після свого призначення

Читать на русском

Він показово інспектує підготовку російських «чмобиків» на білоруських полігонах.

Читать на русском
Навіщо генерал Салюков прилетів у Білорусь на другий день після свого призначення
Права рука Герасимова готує наступ?

Він показово інспектує підготовку російських «чмобиків» на білоруських полігонах.

Є цей візит реальною підготовкою до ймовірного наступу на Київ, Рівненщину чи Волинь, а чи російське командування має інші наміри — невідомо. Однак, не можна нехтувати небезпекою.

Демонстративний візит

Після відвідин Мінська очільником міноборони рф Сергієм Шойгу та вождем росіян володимиром путіним наприкінці минулого року, 12 січня в Білорусь прибув головнокомандувач сухопутних військ генерал армії рф Олег Салюков. Офіційно він мав перевірити, як відбувається підготовка російських окупантів на військових полігонах, розташованих на території країни, повідомило Міністерство оборони Білорусі.

«До Білорусі прибула комісія Міністерства оборони російської федерації на чолі з Головнокомандувачем Сухопутними військами генералом армії Олегом Салюковим», — йдеться в повідомленні.

Цього генерала тільки 11 січня призначили заступником нового командувача об’єднаної групи окупаційних сил росіян Валерія Герасимова, пишуть рашистські пропагандистські медіа. Показово, що Салюков спішить у Білорусь на наступний день після отримання посади. Можливо, він вивчав можливості організації нового наступу. Зрештою, призначення Герасимова, як вважають, може передвіщати нову навалу росіян на територію України зі сторони Білорусі. Цей рашистський полководець має реноме гарного організатора.

Генерал Салюков прилетів до Білорусі на другий день після призначення Герасимова командувачем армії окупантів
Генерал Салюков прилетів до Білорусі на другий день після призначення Герасимова командувачем армії окупантів

Судячи із заяв білоруської міноборони, Салюков перевірив, наскільки російські солдати готові виконати завдання та гарантувати «безпеку Союзної держави». Для комісії підготували показові маневри танкових військ.

Відомо також, що Білорусія та росія в січні-лютому планують провести спільні авіаційні навчання. Через це в країні відбувається перекидання авіації, зокрема вертольотів та винищувачів. Для гарантування цілісності авіації, у Білорусі заявили про «нарощення» сил протиповітряної оборони. Як повідомляють, зенітники вже заступили до бойового чергування.

На тлі новин про ймовірне повторне вторгнення окупаційних військ, будь-яка військова активність ворогів на території нашого західного сусіда викликає зрозуміле занепокоєння. План нового наступу окупантів може якраз передбачати використання авіації для десантування на стратегічно-важливі об’єкти. Уже потім можуть проводити наступи сухопутних військ. Водночас план ворога може якраз і полягати в щонайбільшому вимотуванні українського суспільства та відтягуванні сил ЗСУ від Східного напрямку.

Готують десант?

Антон Муравейник, керівник аналітичного відділу ГО «Повернись живим» вважає, що загроза нападу цілком реальна. Україна не може собі дозволити її ігнорувати.

«Треба прийняти як факти, що спільне російсько-білоруське угрупування на території Білорусі є. Воно налічує більш як 20 тисяч особового складу станом на зараз, з того, що відомо. Воно розкидане вздовж кордону від Волині до Чернігова в різній концентрації. Наразі, швидше за все, найбільше угруповання знаходиться на Волинському напрямку, під Брестом», — говорить експерт.

Станом на середину січня наступ на Київ є малоймовірним, адже потужності нападникам точно не вистачить. Але це не означає, що такий наступ не можливий у перспективі одного-двох місяців. Водночас супротивник має можливість розпочати провокації чи демонстративні загрозливі дії в будь-який момент.

Наступ на Волинь чи Рівненщину, якщо його дійсно планують, матиме за головну мету відтягування сил ЗСУ від боїв на сході України. Навіть того угруповання, що зараз є, може виявитися достатньо для виконання якихось тактичних завдань на глибині 60–90 км від кордону.

У рамках цієї операції командування ворога може передбачати дії з висадки повітряного десанту в одній або кількох важливих точках. Мова може йти, наприклад, про волинське місто Ковель, яке є важливим логістичним центром, а чи Вараш на Рівненщині, де розташована атомна станція. Після цього можливі спроби прориву основної лінії укріплень на кордоні з Білоруссю.

Наступу (не) буде

По суті, стримування сил ЗСУ біля кордонів Білорусі є тим завданням-мінімум, яке росіяни вже досягли. Можливо, що якихось активних наступальних дій із цієї сторони й не буде взагалі. Ворог готує своїх мобілізованих на полігонах Білорусі, оскільки власні полігони перевантажені. Водночас використовувати "чмобиків" він може в інших місцях. Наприклад, у тому ж Соледарі. Це теж може бути однією з причин візиту Салюкова — він шукає нові сили для Бахмутського напрямку. 

Антон Муравейник, керівник аналітичного відділу ГО «Повернись живим» вважає, що загроза все ж існує
Антон Муравейник, керівник аналітичного відділу ГО «Повернись живим» вважає, що загроза все ж існує

«З’явилася інформація в публічній площині, що скоріш за все, частина російського контингенту з території Білорусі може бути перекинута на інші напрямки. Наприклад, до нас на Схід. Це цілком можливо, й інформація про це була ще на початку осені… І таким чином вони, по-перше, здійснюють підготовку своїх мобілізованих, а, по-друге, чинять тиск на Україну й на наших союзників, на країни Балтії і Польщу, тому що це країни, які також прикордонні з Білоруссю», — зазначає Антон Муравейник.

З погляду кремля, ця ситуація теж вигідна, адже рф тренує своїх мобілізованих, а заодно відбувається стримування частин ЗСУ далеко від основного театру бойових дій. Україна змушена витрачати ресурси та час на підготовку до можливої агресії. Паралельно з тим росія зберігає можливість нападу з Білорусі в будь-який зручний для себе момент.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.