Науседа підтримав прагнення Дуди розмістити на території Польщі ядерну зброю від США

У Литві вважають, що Польща має право на захист і може стримувати російські погрози за допомогою ядерної зброї, якщо США підуть на такий крок

Гітанас Науседа, Анджей Дуда
Президент Литви Гітанас Науседа і президент Польщі Анджей Дуда зійшлися на тому, що ядерна зброя у Польщі могла б стримати агресивну політику РФ

Президент Литви Гітанас Науседа підтримав свого польського колегу Анджея Дуду, який заявив про готовність Варшави розмістити в країні ядерну зброю НАТО. Лідер Литви упевнений, що йдеться про захід безпеки, а не загострення стосунків з Росією. І вважає, що Альянс мав би дослухатись до ідеї Дуди й розмістити ядерку неподалік польсько-російського кордону - це б дало змогу стримувати агресію у всьому Балтійському регіоні. 

Про це президент Литви заявив на спільній з Дудою пресконференції, повідомляє Delfi. За словами Науседи, в разі ухвалення НАТО рішення про розміщення ядерної зброї в Польщі, це сприятиме системі стримування та відповідатиме очікуванням європейської безпеки.

"Ідея розміщення ядерної зброї – це не розпалювання війни, не загроза для Росії, а ще один елемент системи стримування, який представляв би собою значний стримуючий фактор та силу", – сказав він.

Науседа проінформував, що вони з Дудою обговорювали, якими можуть бути наслідки розміщення ядерної зброї в Польщі. А Дуда додав, що можливість розміщення ядерної зброї в Польщі обговорювалася й раніше, але агресія Росії зробила цю дискусію як ніколи актуальною.  

"Росія порушує міжнародні угоди, міжнародні договори щодо ядерної зброї. Що б РФ не говорила – що ця програма є загрозою для них – все навпаки. Це пропаганда з їхнього боку, тому що це адекватна відповідь, тому що ми розуміємо і вважаємо, що вся територія НАТО повинна бути захищена адекватно й належним чином", – сказав Дуда. 

На конференції йшлося про те, що останнім часом відбулися негативні події в Білорусі - російський диктатор Путін збільшив тут присутність військової сили. Така ж ситуація зараз і в Калінінградській області РФ, а це - фактично кордон з Польщею і Литвою. 

Литва і Польща об'єднуються

Раніше, після зустрічі з лідером Польщі, Гітанас Науседа заявив, що запропонував Польщі тіснішу співпрацю в оборонній сфері. Він сказав, що хоче створити спільний регіональний центр логістики для боєприпасів HIMARS. А ще - разом з поляками брати участь в оборонних закупівлях. Крім того, у недалекій перспективі Польща і Литва можуть організувати спільне виробництво боєприпасів.

Обидві країни межують з агресивною Росією й хочуть убезпечити себе по максимуму в разі загрози вторгнення чи обстрілів. Адже у Москві звучать регулярні погрози на адресу як Польщі, так і країн Балтії, а зокрема і Кремль вдається до ядерного шантажу. До того ж російська ядерна зброя, за заявою диктатора Олександра Лукашенка, від липня 2023 року розміщена в Білорусі. 

Також відомо, що Анджей Дуда обговорював з прем'єр-міністром Дональдом Туском ідею розміщення ядерної зброї за програмою НАТО Nuclear Sharing - про це йшлося в інтерв’ю, яке з’явилося 22 квітня в газеті Fakt. У ньому польський президент заявив, що в разі рішення союзників про розміщення ядерної зброї в межах спільного використання ядерної зброї також і на нашій території, з метою зміцнення безпеки східного флангу НАТО, Варшава буде готова до цього. У Кремлі відреагували істеричною заявою про те, що "вживатимуть адекватних заходів".  

Як писав Інформатор, днями до України з Литви прибула партія бронемашин виробництва США М577. Раніше Литва передала Україні легкий штурмовик L-39ZA Альбатрос.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube